Tabletquiz.com – spersonalizowany kreator mobilnych ankiet

Opublikowane 28 grudnia 2011, autor: Marta Michałek-Machniewska

6

Badanie preferencji klientów, czy też pytanie innych o zdanie w danej sprawie, można przeprowadzić za pośrednictwem prostych ankiet z kilkoma wariantami odpowiedzi. Quizy utworzone z szeregu pytań, opatrzone zdjęciem lub filmem video to również rodzaj rozrywki dla każdego.


Tabletquiz.com jest aplikacją, która w prosty sposób pozwala swoim zarejestrowanym użytkownikom na tworzenie spersonalizowanych badań ankietowych. Do każdego pytania w ankiecie w Tabletquiz.com można dołączyć materiał zdjęciowy, dźwiękowy lub filmowy – wedle uznania. Dzięki temu badanie zaczyna być o wiele bardziej atrakcyjne w oczach odbiorców, niż zwyczajny tekst – pytania wraz z czterema lub trzema odpowiedziami do wyboru. Stworzoną na stronie internetowej Tabletquiz.com ankietę można wysłać za pośrednictwem telefonu do każdego odbiorcy w naszej książce adresowej. Mankamentem narzędzia Tabletquiz.com jest to, że odbiorcy ankiet również muszą mieć zainstalowaną na swoim telefonie tą aplikację, aby móc zobaczyć kolejne pytania z ankiety i odpowiedzieć na nie.

Aby utworzyć własną ankietę w Tabletquiz.com musiałam zarejestrować swoje konto w serwisie. Następnie, po przejściu kilku kroków w kreatorze badania ankietowego na stronie internetowej, moja ankieta była gotowa. Serwis od razu wygenerował link do ankiety wraz z kodem dostępu. Mogłam zainstalować aplikację na swoim telefonie i wejść do mojej ankiety, wpisując odpowiedni kod.

Aplikacja działa na iPhonach i na telefonach nowej generacji z systemem Android. Gdy już zbierzemy wszystkie odpowiedzi z ankiet, wyniki badania można sprawdzić poprzez stronę internetową Tabletquiz.com i wyeksportować je w pliku do odczytu w programie Microsoft Excel.

Moim zdaniem same narzędzie pomimo, że kierowane do użytkowników indywidualnych i biznesowych, najbardziej przydatne okaże się dla agencji reklamy, albo firm badawczych, badających preferencje klientów. Wydaje mi się, że skorzystają z niej przedstawiciele szeroko rozumianego świata biznesu.

Z perspektywy przedsiębiorców, aplikacja Tabletquiz.com może śmiało być wykorzystywana do badania na przykład preferencji klientów, czy do badania poziomu satysfakcji konsumentów.

Galeria

Szansa dla polskich startupów

Jak dotychczas aplikacja Tabletquiz.com jest udostępniania zarejestrowanym użytkownikom całkowicie za darmo. Niezależnie od tego, czy jesteśmy klientami prywatnymi, czy też właścicielami firmy, możemy stworzyć w niej ankietę, bez ponoszenia zbędnych kosztów z tego tytułu. Właściciele Tabletquiz.com nie wykluczają jednocześnie, że z biegiem czasu wprowadzą pewne opłaty. Podobny model biznesowy mógłby przyjąć polski serwis oferujący narzędzie do tworzenia spersonalizowanych ankiet.

Opłaty mogłyby dotyczyć wyłącznie użytkowania aplikacji na skalę komercyjną, czyli przy stosowaniu jej przez firmy badawcze.

Według mnie nie wystarczy tylko wysłać ankietę do klientów, z nadzieją, że ją wypełnią. Sądzę, że do wzięcia udziału w badaniu ankietowym odbiorcy potrzebują większej zachęty. Można więc wysyłać do nich informację z prośbą o odpowiedzi na pytania, a w zamian oferować gratyfikację finansową, upominek, albo na przykład zniżki w danych sklepach czy punktach handlowych.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook