Socialify.com – sprzedawaj na Facebooku i Twitterze

Opublikowane 22 grudnia 2011, autor: Marta Michałek-Machniewska

0

Strefa e-commerce cały czas się rozbudowuje, a z drugiej strony przybywa Internautów, którzy chętnie dokonują zakupów w sieci internetowej. Sklepy online wykorzystują wszelkie możliwe sposoby do promowania swojej działalności. Jednym z najbardziej popularnych obecnie jest własny Fan Page na Facebooku, czy też publikowanie informacji o nowościach na Twitterze.

Dotychczas działania promocyjne na portalach społecznościowych wymagały od właścicieli i administratorów sklepów internetowych wiele zaangażowania. Wraz z powstaniem aplikacji e-commerce Socialify.com najprawdopodobniej ulegnie to zmianie. Aplikacja ta pozwala w bardzo prosty sposób wszystkim użytkownikom na jednoczesne publikowanie nowych produktów, czy promocji towarów w sklepie internetowym, na stronie Facebook oraz na Twitterze. Za jednym razem można więc dodać artykuł do oferty sklepu i promować go na Fan Page na Facebooku czy też na Twitterze. Jest to funkcjonalne narzędzie promocji i komunikacji z klientem, które w dłuższej perspektywie czasu może przynieść realne korzyści, w postaci zwiększenia wolumenu i wartości sprzedaży sklepu online.

Ważna informacja! Aplikacja Socialify.com nie jest dostępna dla wszystkich sklepów internetowych. Można z niej skorzystać wyłącznie dla sklepów stworzonych z Shopify. Import publikowanych w obrębie sklepu produktów i informacji dokonywany jest automatycznie na stronę Facebooka i na konto Twitter. Rzeczywiście, przyznaję, że narzędzie może być bardzo praktyczne w zastosowaniu, ponieważ będzie ono oszczędzało czas dla właścicieli sklepów. Nie będzie już trzeba wklejać kolejnych linków na Fan Page na Facebooka czy Twittera. Socialify.com, jak zapewniają jego autorzy, zrobi to za nas.

Galeria

Szansa dla polskich startupów

Sama nie mam okazji przetestować, jak cała aplikacja działa i czy rzeczywiście jej obsługa jest tak prosta, jak można wyczytać z opisów twórców Socialify.com. Model biznesowy serwisu opiera się o pobieranie opłat za korzystanie z aplikacji. Użytkownik może najpierw przetestować narzędzie bezpłatnie, przez okres 30dni. Później może zdecydować się na wybór jeden z płatnych opcji: Basic za 29 dolarów, Professional za 59 dolarów, Biznes za 99 dolarów oraz Konto bez ograniczeń za 199 dolarów. Każda z opcji wyposażona jest w bezpłatną konfigurację aplikacji dla klientów i pełne statystyki.

Na polskim rynku aplikacja wzorowana na Socialify.com miałaby jak najbardziej rację bytu, choć oczywiście ceny poszczególnych pakietów musiałyby być raczej niższe, dostosowane do oczekiwań polskich właścicieli sklepów internetowych. Konieczne by było dostosowanie aplikacji do sklepów stworzonych na różnych platformach e-commerce.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook