Presentify.me – oryginalny sposób na prezent

Opublikowane 01 grudnia 2011, autor: Marta Michałek-Machniewska

2

Zakupy grupowe w ciągu ostatnich kilku miesięcy zyskały na popularności. W ten sposób ludzie na całym świecie mogą oszczędzać, przy kupowaniu produktów czy też korzystaniu z wszelkiego typu usług. Zdarza się, że kupony z zakupów grupowych, uprawniające do zniżki, czy też na przykład do spędzenia weekendu w SPA, są wręczane jako podarunek bliskiej osobie. Niemniej jednak, zwyczajny wydruk kuponu z drukarki komputerowej jest mało eleganckim prezentem.


Presentify.me skutecznie zmienia wizualną szatę kuponu z zakupów grupowych, czyniąc go eleganckim voucherem na zabiegi kosmetyczne, fryzjerskie, na loty balonem, wymarzone wakacje, czy też na co tylko chcemy. Wszystko zależy tu od zasobności portfela osób kupujących kupon z zakupów grupowych i aktualnej oferty serwisu z takimi zakupami.

Na czym to polega? Wchodząc na stronę Presentify.me nie musiałam się długo zastanawiać nad tym, jaka jest konkretnie idea całego serwisu. Okazało się, że to bardzo proste. Wystarczyło, że odtworzyłam zamieszczone na stronie głównej nagranie. Mówiąc w skrócie, Presentify.me jest serwisem kreującym wygląd i estetykę kuponów kupionych w takich serwisach partnerskich jak: Grupon, GiltCity, Deal-Find czy też Tippr.

Użytkownicy serwisu mogą wykorzystywać jego funkcjonalności bezpłatnie. Serwis generalnie jest podzielony na dwie sekcje. Klikając w przycisk „Get Started” zostałam zapytana, czy posiadam już kupon rabatowy, czy też chciałabym go dopiero wyszukać? Po kliknięciu w przycisk „Find one here” zostałam przeniesiona do wyszukiwarki voucherów. W wyszukiwarce musiałam podać miasto, z którego kupon rabatowy byłby mi potrzebny, oraz kategorię kuponu. Do wyboru w wyszukiwarce znajdują się wyłącznie miasta amerykańskie i kanadyjskie.

Jeśli jednak byłabym w posiadaniu kuponu rabatowego np. Gruponu, wówczas od razu zostałabym przeniesiona do sekcji „Gift Certyficates”. W miejscu tym użytkownik może kreować wygląd swojej karty podarunkowej, w ramach której będzie ujęty kupon rabatowy. Może wybrać indywidualny styl karty, z podanych przykładów. Po przejściu do kolejnej podstrony, serwis pyta o link do kuponu rabatowego, jego numer i dane osoby, na którą został on wystawiony. W ten sposób zamiast nudnego, szarego wydruku komputerowego, powstaje estetyczna kartka podarunkowa, która będzie dobrym prezentem dla każdego.

Galeria

Szansa dla polskich startupów

Dotychczas serwis proponuje zakup za jego pośrednictwem kuponów rabatowych w serwisach zakupów grupowych, działających wyłącznie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W Polskiej wersji taki portal mógłby podjąć współpracę z Gruponem, HappyDay, czy Gruperem. To tylko kilka przykładów polskich serwisów zakupów grupowych, które na pewno chętnie nawiązałyby współpracę z witryną opierającą się na funkcjonalności zbliżonej do Presentify.me. Z tego tytułu właściciele serwisu mogliby czerpać korzyści.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook