Komunikacja wizualna polskich startupów [aktualizacja]

Opublikowane 08 grudnia 2011, autor: Dawid Zaraziński

0

12 grudnia światło dzienne ujrzy raport ekspercki analizujący komunikację wizualną polskich startupów. Pomysłodawcą jest serwis poświęcony sztuce prezentacji OfficeWarriors.pl. Ocenie podlegać będą takie aspekty jak kolorystyka serwisu, kompozycja logo oraz usability strony głównej startupu.

Obecnie jednym z najskuteczniejszych i jednocześnie najoczywistszych sposobów na zaprezentowanie światu swojego pomysłu na biznes jest internet. Co roku pojawia się coraz więcej projektów pokazujących, jak z pomocą prostych narzędzi ułatwić codzienne czynności.

Tym, co niezmiennie odgrywa zasadniczą rolę jest pierwsze wrażenie. Kluczową sprawą jest więc przejrzysta oraz spójna komunikacja wizualna. Mając to na uwadze, serwis OfficeWarriors.pl postanowił przyjrzeć się, w jaki sposób założenie to realizowane jest przez polskie startupy, o których w tym roku mówiło się stosunkowo dużo.

Wśród ocenianych startupów znalazły się m.in. Xerch.pl, Gurupa.pl oraz SaveUp.pl. Tym, co będzie oceniane przede wszystkim to całościowa kolorystyka danego serwisu, sposób w jaki skomponowane zostało jego logo oraz na ile przyjazna w obsłudze jest strona główna startupu.

To nie pierwszy raport, jaki powstał z inicjatywy OfficeWarriors.pl. Dotychczasowe skupiały się m.in. na ekofirmie oraz logotypach polskich ministerstw.

Tworzeniu raportu poświęconego komunikacji wizualnej patronuje nasza Redakcja.

OfficeWarriors.pl to serwis poświęcony designowi materiałów firmowych, Corporate Identity, sztuce przygotowywania i wygłaszania prezentacji, jest wspierany przez TB Print.

[Aktualizacja] Raport już się ukazał. Można go znaleźć pod tym adresem.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook