GoodPays.me – korzystaj na robieniu dobrych uczynków!

Opublikowane 13 grudnia 2011, autor: Marta Michałek-Machniewska

0

Dobre uczynki, które wykonywane są ze szczerego serca, należą w dzisiejszych czasach do rzadkości. Ludzie są zagonieni, cały czas rywalizują pomiędzy sobą, w dążeniu do dóbr materialnych. Nie ma czasu na działalność charytatywną, na pomoc tym, którzy rzeczywiście tego potrzebują. Brakuje nawet wolnej chwili dla swojej rodziny, na czytanie dzieciom do snu, czy też wspólne zabawy na świeżym powietrzu. Takie czynności również traktowane są jako dobre uczynki. Czy można w pewien sposób zachęcić ludzi do ich dokonywania? Ależ oczywiście, co udowodnił Bill Scheurer wraz ze swoimi przyjaciółmi.

Witryna GoodPays.me ma docelowo zachęcić ludzi do bycia lepszymi niż są obecnie. Sponsorzy, znane marki, a nawet sławne osoby, przyłączyły się do akcji, oferując nagrody dla tych użytkowników serwisu, którzy dokonują dobrych uczynków. Być może 1 dolar, albo półdolarówka nie będzie zachętą dla osób, które liczą na wyższe gratyfikacje za swoje zaangażowanie w wykonywanie dobrych uczynków na rzecz innych osób. Może to być jednak motywacja do działania dla tych, który mają wielkie serce i po prostu chcą pomagać, ale dotychczas nie mieli na to czasu, albo nie wiedzieli, jak właściwie się zabrać do takiej rzeczy.

Wśród firm, które współpracują ze startupem GoodPays.me są znane marki internetowe, takie jak Amazon, a także firmy Pedigree czy też Weyerhaus. Wszystkie te marki sponsorują nagrody dla osób pomagających innym.

Strona jest bardzo prosta w budowie, ale według mnie nie wymaga zbyt fantazyjnej grafiki, aby spełniać swoje zadanie. Na stronie głównej GoodPays.me znajdziemy kilka ofert „dobrych uczynków”, z których możemy skorzystać jako użytkownicy witryny. Wśród nich znajduje się czytanie książek dla dzieci, sadzenie drzew, czy odwiedzanie schronisk dla zwierząt.

Sławni ludzie, tacy jak Kevin Bacon, przyłączają się do akcji zachęcania innych do czynienia dobra, poprzez sponsorowanie nagród. W zamian za dołączenie do jego społeczności w SixDegrees.org, płaci 25 dolarów. Sieć ta została zbudowana po to, aby pokazać ludziom, że dotarcie do wszystkich potrzebujących w naszej okolicy jest bardzo proste. Jest to łatwiejsze i bardziej przyjemne, niż mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka.

GoodPays.me jest połączone z serwisem społecznościowym Facebook, można więc zalogować się w serwisie podczas logowania na swój profil na Facebooku. W ten sposób my i nasi znajomi mogą zaangażować się bardziej w oferowane na stronie akcje charytatywne i nie tylko.

Galeria

Szansa dla polskich startupów

Aby podobny pomysł mógł przyjąć się i w Polsce, potrzebne byłoby pozyskanie na początek sponsorów, którzy płaciliby choćby niewielkie kwoty za dobre uczynki użytkowników. Sądzę, że wielkie firmy polskie chętnie w ten sposób mogłyby promować swoje logo i nazwę, zwłaszcza, że cały serwis pokazywałby się również na łamach tablic użytkowników Facebooka. Byłaby więc to ciekawa forma reklamy.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook