Ciekawe startupy – przegląd #57

Opublikowane 21 grudnia 2011, autor: Dawid Zaraziński

0

W ostatnim w tym roku przeglądzie startupów, które zgłosiły się do nas, a których nie opisujemy w ramach dużych recenzji znalazły się projekty: prawny, kartkowy, motoryzacyjno-randkowy, lojalnościowy oraz SMS-owy. Dobar tek!

Formalności.pl

Formalności.pl (http://formalnosci.pl) – „przewodnik po labiryncie urzędowych formalności”. Projekt tworzony przez dwie osoby i zespół „doświadczonych prawników udzielających użytkownikom porad prawnych”, który “przyjaznym językiem opisuje skomplikowane procedury, ułatwiając petentom załatwianie ich urzędowych spraw. Adresowany jest do wszystkich osób mających jakiekolwiek kontakty z urzędami: petentów oraz urzędników”. Serwis zarabiać ma dzięki sprzedaży wzorów dokumentów i formularzy, udzielaniu porad prawnych oraz reklamie. Twórcy obecnie nie poszukują partnera, ale jak mówią „współpraca z dużym partnerem posiadającym rozbudowane zaplecze dziennikarskie, mogłaby przyczynić się do wzrostu tempa rozwoju serwisu, poprzez większą ilość publikowanych materiałów”.

Kartula.pl (http://kartula.pl) – serwis, który zarabiać chce dzięki „tworzeniu kartek pocztowych ze zdjęć oraz ich wysyłce do podanych adresatów na całym świecie”. Projekt tworzą dwie osoby, a jego zaletą jest brak konieczności rejestracji i logowania oraz możliwość wyboru wielu formatów (A6, A5, A4, A3).Twórcy oferują również możliwość zamówienia kartek pisanych ręcznie.

Motorandki.pl

Motorandki.pl (http://www.motorandki.pl) – twórcy tak opisują swój projekt: „każdy sobie mówi pod nosem: kolejny portal randkowy. Nie do końca bo Motorandki łamią stereotyp i dodatkowo będzie to serwis informacyjny”. Projekt utrzymywać się ma z reklam oraz abonamentów – „w formie bezpłatnej serwis daje o wiele więc, niż konkurencja typu edarling, sympatia”, dodają twórcy. „Szukam partnerów medialnych, potrzebuję wsparcia marketingowego – portal randkowy trzeba non stop reklamować. Poza tym szukam ciekawych portali, które można byłoby wpuścić do Motorandek: np poczta kwiatowa, wyjątkowy prezent itp.”, informuje twórca.

BenefitClub (http://benefitclub.pl) – serwis „osiąga przychody z tytułu opłat od zarejestrowanych w programie firm, w tym: opłata abonamentowa (50 zł netto/ miesiąc), sprzedaż kart stałego klienta, opłaty za mailing SME/e-mail”. Projekt umożliwia tworzenie programu lojalnościowego, a jego zaletą ma być prostota i niższe niż u konkurencji koszty. „Poszukujemy inwestora, który byłby w stanie sfinansować nasze działania marketingowe. Chętnie nawiążemy współpracę z innymi serwisami czy firmami, które mogą nam pomóc w dotarciu do firm z grupy docelowej”, informują twórcy.

Zapłać To

Zapłać To (http://zaplac.to) – systemem płatności SMS Premium tworzony przez trzy osoby i „przeznaczony dla posiadaczy stron internetowych, którzy chcą zarabiać na dostępie do treści znajdujących się w swoich serwisach”. Projekt zarabiać ma „poprzez ustaloną prowizję od wysyłanych SMS-ów”. Zaletą projektu ma być m.in. szybkie wdrożene usługi, najszerszy przedział stawek (od 50 groszy do 25 zł), możliwość odbioru zarobionych pieniędzy po przekroczeniu kwoty 50 zł, możliwość ustalenia indywidualnych warunków współpracy.

Od Redakcji

Kończymy rok ciekawym przeglądem. Naszą uwagę zwróciły Zapłać To oraz Benefit Club – choć oba operują w bardzo trudnych niszach. Warto porównać również Formalności.pl do opisywanego przez nas niedawno Ecrit.pl.

Wcześniejsze przeglądy znaleźć można pod tym adresem.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook