Ciekawe startupy – przegląd #55

Opublikowane 07 grudnia 2011, autor: Dawid Zaraziński

2

W dzisiejszym przeglądzie startupów, które zgłosiły się do nas, a których nie opisujemy w ramach dużych recenzji pojawią się projekty poświęcone opakowaniom, kuponom, fotoradarom, aukcjom oraz podróżom. Qué aproveche!

Opakowania Świata

Opakowania Świata (http://opakowaniaswiata.pl) – serwis poświęcony projektom opakowań produktów. Tworzony przez jedną osobę projekt ma zarabiać dzięki reklamie. Twórca chce mieć ok. 2000 unikalnych użytkowników i zaprasza do współpracy grafików i przedstawicieli agencji reklamowych.

Hotprice (http://hotprice.pl) – celem serwisu jest „ukierunkowanie ofert promocyjnych na produkty, uporządkowanie treści ofert według branż oraz oferowanie bezpłatnych ale realnych rabatów”. Projekt tworzą cztery osoby z grupy e-budownictwo.pl i Autentika. Wyróżnikiem na tle innych serwisów zakupów grupowych i oferujących kupony ma być dostępność „wiodących marek na rynku, ogólnopolski zasięg oraz kategorie tematyczne”. Projekt zarabiać ma dzięki sprzedaży kuponów rabatowych oraz płatnych usług.

zaszybko.pl

ZaSzybko.pl (http://zaszybko.pl) – projekt, który „nie jest nastawiony na zarabianie, choć generuje zyski z reklam AdSense”. Serwis tworzony przez jedną osobę, którego „głównym założeniem jest bezpieczeństwo na drogach i w internecie”. Ideę serwisu przybliża następujący zapis w regulaminie: „podawany przez użytkownika numer rejestracyjny pojazdu nie jest w żaden sposób przechowywany ani przetwarzany przez serwis ZaSzybko.pl. Tak naprawdę strona pokaże wykroczenia nawet jeśli pozostawisz puste pole w miejscu na numer rejestracyjny. Póki co niemal 100 proc. użytkowników ten numer jednak wpisuje”. Serwis ma charakter „edukacyjno-humorystyczny”.

MultiZakup (http://multizakup.pl) – celem serwisu jest obniżenie kosztów przesyłki przedmiotów zakupionych na Allegro. „Serwis znajduje użytkowników Allegro, którzy posiadają wszystkie poszukiwane przez ciebie przedmioty, dzięki czemu za przesyłkę zapłacisz tylko raz, a nie za każdy przedmiot osobno”. Projekt tworzy jedna osoba, która chce zarabiać dzięki „reklamie w wynikach wyszukiwania, ewentualnie na wprowadzeniu płatnych usług powiadomień”. Plany na przyszłość to rozbudowa wyszukiwarki. Partnerami serwisu mogą „porównywarki cen, użytkownicy Allegro, którzy chcą zareklamować swoje produkty”.

Fligo.pl

Fligo.pl (http://www.Fligo.pl) – „strona mobilna i aplikacja na IOS, należąca do Centrum Rezerwacji Tanie-Loty.com.pl, afilianta biura podróży Blue Sky Travel, korzystającego z jego systemu rezerwacyjnego biletów lotniczych i hoteli”. Zespół pracujący nad projektem liczy sześć osób. Przewagą serwisu ma być „możliwość dokonania całej rezerwacji w obrębie jednej aplikacji, prostota, intuicyjność i użyteczność, wersja HD.

Od Redakcji

W jednym z ostatnich w tym roku przeglądów startupów mamy dwa wyróżniające się, dojrzałe projekty (Fligo.pl oraz Hotprice), dwa nieco hobbystyczne i jeden humorystyczny (ZaSzybko.pl), który zdobył sobie chwilową popularność dzięki obecności w teksach promowanych na stronach głównych portali i na Wykop.pl.

Poprzednie przeglądy znaleźć można pod tym adresem.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook