Chill.com – oglądaj filmy z przyjaciółmi!

Opublikowane 06 grudnia 2011, autor: Marta Michałek-Machniewska

2

Wspólne zabawy z przyjaciółmi, oglądanie ulubionych filmów, seriali, czy teleturniejów i programów telewizyjnych, to tylko jedne ze sposobów spędzania wolnego czasu. Miło jest dzielić się z bliskimi tym, co nas bawi i śmieszy, albo z drugiej strony wzrusza i doprowadza do płaczu. Kiedyś umawialiśmy się z przyjaciółmi na imprezy z oglądaniem telewizyjnych show. Dziś nie musimy znajdować się ani w tym samym pomieszczeniu, ani nawet w tym samym kraju, aby móc w taki sam sposób spędzać wolny czas.

Chill.com pozwala na oglądanie filmów, seriali, show telewizyjnych i tym podobnych, w trybie online, z przyjaciółmi z Facebooka czy Twittera. To sam użytkownik wybiera program, który chce obejrzeć wraz ze swoimi znajomymi i zaprasza ich za pośrednictwem wspominanych serwisów społecznościowych.

Mnie osobiście serwis o nazwie „Chill.com” kojarzy się z tzw. chilloutem, czyli wyciszeniem za pośrednictwem na przykład muzyki. Niemniej jednak, samo słowo „chill” może być kojarzone z wyluzowaniem się i uspokojeniem. Sądzę, że nazwa portalu została wybrana jak najbardziej trafnie.

Sama idea Chill.com opiera się na tym, aby oddać w ręce użytkowników takich jak ja, platformę, pozwalającą na oglądanie naszych ulubionych plików video z przyjaciółmi w świecie wirtualnym. Chill.com zgromadził zarówno programy telewizyjne, jak i audycje na żywo. Aby móc korzystać z funkcjonalności serwisu, należy dokonać kilku kroków. Po pierwsze, w serwisie rejestruję swoje konto, skojarzone z kontem na Facebooku lub Twitterze. Następnie, wybieram z bogatej bazy program czy film video i polecam go moim znajomym. Oni oglądają go ze mną w tym samym czasie i jednocześnie mogą wymieniać uwagi na jego temat. Po zakończonym oglądaniu w ramach grupy dyskusyjnej mam możliwość podzielenia się ze znajomymi swoimi wrażeniami związanymi z oglądanym programem.

Dzięki Chill.com oglądanie programów telewizyjnych, czy show na żywo może stać się prawdziwym wydarzeniem w gronie naszych znajomych. Chill.com pozwala na oglądanie w zasadzie wszystkich plików video, w takich serwisach jak YouTube, VEVO czy Vimeo.

Galeria

Szansa dla polskich startupów

Polski serwis zaprojektowany na wzór Chill.com mógłby bazować na nieco innych, dodatkowych serwisach, zarówno jeśli chodzi o swoją część społecznościową, jak i bazę filmów video. Mógłby pozwalać na zapraszanie do wspólnych projekcji video znajomych z Naszej-Klasy.pl czy Grono.net. Z kolei, jeśli chodzi o bazę programów, mógłby umożliwiać oglądanie plików zaczerpniętych chociażby z Wrzuta.pl.

Głównym atutem serwisu Chill.com, który może przeważyć o jego sukcesie, jest możliwość oglądania telewizji, także programów na żywo, z przyjaciółmi z różnych stron świata.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook