Checklist.com – teraz o niczym nie zapomnisz!

Opublikowane 15 grudnia 2011, autor: Marta Michałek-Machniewska

5

W natłoku wielu codziennych spraw zdarza Ci się zapominać o wywiadówce dziecka, odebraniu garnituru z pralni, czy też wizycie kontrolnej u stomatologa? Z takimi problemami zmaga się coraz więcej z nas. Żyjemy szybko, często w stresie, który uniemożliwia osiągnięcie czystego stanu umysłu. Trudno nam przypomnieć sobie pewnych rzeczy, dlatego też potrzebujemy pomocy w organizacji większych przedsięwzięć, czy nawet zwyczajnego życia rodzinnego. Teraz będzie to o wiele łatwiejsze, a to za sprawą prostej w obsłudze aplikacji internetowej.

Checklist.com udostępnia wszystkim użytkownikom możliwość generowania tzw. list kontrolnych, które wskazują na czynności, o których nie możemy zapomnieć w danej sytuacji. Najważniejsze z mojej perspektywy jest to, że korzystanie z aplikacji Checklist.com jest całkowicie bezpłatne, a listy można wydrukować przy użyciu własnej drukarki. Wgląd do sformułowanych list kontrolnych, czyli właściwie check list, można uzyskać nie tylko poprzez komputer, ale także wykorzystując telefon posiadający dostęp do Internetu. Słowem, mogę sprawdzić, jaki mam plan na następny tydzień, co powinnam zapakować w walizce na wakacje, albo też skontrolować tok mojej prezentacji w każdej chwili, kiedy tylko odczuję taką potrzebę. Można więc śmiało powiedzieć, że Checklist.com jest wirtualnym organizerem, którego przynajmniej nie zgubię, a zawsze, w każdym miejscu będę mogła zobaczyć swoją listę kontrolną.

Wydaje mi się, że twórcy serwisu Checklist.com trafili swoim pomysłem na biznes w przysłowiową „dziesiątkę”. Ludzie w natłoku zajęć nie potrafią dobrze zorganizować swojego dnia. Skutkiem tego zapominają o wielu ważnych kwestiach. Checklist.com skutecznie przypomni o nich w jednej chwili.

Korzystając z Checklist.com mogłam bez instalowania na swoim komputerze czy telefonie, dodatkowego oprogramowania, stworzyć i zachować własną listę zadań. Checklist.com umożliwia wybór szablonu listy kontrolnej z bogatej bazy schematów. Na każdej liście stworzonej w serwisie można zarządzać swoimi zadaniami, dodawać notatki i przypomnienia, dzięki czemu mój dzień staje się bardziej uporządkowany a ja sama mam szansę na wygospodarowanie czasu na relaks i swoje pasje.

Galeria

Szansa dla polskich startupów

Atutem serwisu Checklist.com jest bezpłatność korzystania z niego i drukowanie własnych list kontrolnych przez użytkowników. Atrakcyjne z perspektywy użytkownika jest też to, że nie trzeba całkowicie samodzielnie tworzyć każdej listy kontrolnej, ale można skorzystać w serwisie z już utworzonych list, dodając do nich własne notatki.

W polskiej wersji podobny serwis również powinien być bezpłatny dla użytkowników.  Można by go wzbogacić o wszelakie kalkulatory i porównywarki. Jeśli na przykład korzystamy z Checklisty wyprawki dla niemowlaka, można do niej dołączyć kalkulator kosztów jej skompletowania. Na pewno będzie to wartością dodaną serwisu w oczach użytkowników.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook