Unanchor.com- indywidualna trasa Twojej wycieczki!

Opublikowane 29 listopada 2011, autor: Marta Michałek-Machniewska

0

Będąc na wakacjach w obcym państwie na pewno chciałbyś zobaczyć ciekawe miejsca, zwiedzić atrakcje turystyczne, czy też ujrzeć zapierające dech w piersiach widoki. Poszukiwanie informacji o najlepszych trasach wycieczkowych w konkretnym kraju może być kłopotliwe. Można jednak znaleźć w sieci takie przewodniki, które ściśle będą odpowiadały naszym wymaganiom.

Unanchor.com jest odpowiedzią na potrzeby tysięcy turystów. Serwis jest reklamowany jako najlepszy przewodnik turystyczny. Sprzedaje on trasy wycieczek na całym świecie. O co w tym chodzi? Otóż, wystarczy wejść na stronę Unanchor.com, wpisać w wyszukiwarkę miejsce, które chcemy zobaczyć, a ona zwróci nam listę wyników przeróżnych przewodników turystycznych. Najważniejsze jest to, że trasy te zostały stworzone nie na podstawie książkowych atlasów, ale przy wykorzystaniu praktycznej wiedzy podróżniczej. Portal korzysta z pomocy osób tworzących indywidualne przewodniki turystyczne, którzy na zamówienie tworzą konkretne trasy wycieczek. Można więc skorzystać z trasy zatytułowanej – „Amsterdam w 3 dni – to łatwe”, czy też „Barcelona na podróż poślubną”. Zupełnie inaczej zwiedza się miasto w jeden dzień, a inaczej przebywając w nim cały tydzień. W przewodnikach turystycznych na Unanchor.com wzięto to pod uwagę, dlatego też śmiało można powiedzieć, że są dobierane indywidualnie do potrzeb klientów.

Nie znając kompletnie danego miasta trudno jest przygotować dla siebie trasę wycieczki, która nas zadowoli. Sprawdziłam to na własnej skórze. Przewodniki turystyczne w moim odczuciu przedstawiają wyłącznie najbardziej popularne atrakcje danego miasta, pomijając niekiedy naprawdę bardzo ładne, warte zobaczenia na własne oczy, zakątki. Dodatkowo, przecież jedni turyści chcą zobaczyć zabytki architektury, inni wolą podziwiać piękne krajobrazy, a jeszcze innym zależy na robieniu tanich zakupów w obcym mieście. Osobiście chciałabym zobaczyć w każdym kraju panoramę miasta, w którym jestem. Muszę więc poszukiwać punktów widokowych, które nie zawsze łatwo jest odnaleźć w przewodniku. Unanchor.com pokazuje trasy podróżnicze biorąc pod uwagę różne punkty widzenia. Stąd też nie ma tu jednego, uniwersalnego przewodnika po Singapurze, czy Tokio, ale istnieje kilka alternatyw do wyboru.
Serwis Unanchor.com zarabia na sprzedaży dostosowanych do potrzeb użytkowników, planów wycieczek. Nie są one drogie, nawet jak na polską kieszeń. Większość z nich, jak zauważyłam, nie kosztuje więcej niż 10 dolarów.

Galeria

Szansa dla polskich startupów

Polska wersja serwisu Unanchor.com może być skupiona na naszym kraju. W Polsce istnieje przecież tyle pięknych miejsc do odwiedzenia, że śmiało można je pokazać wszystkim chętnym. Trasa wycieczki po Mazurach, czy Tatrach przyda się nie tylko obcokrajowcom, ale nawet nam samym. Często nie zdajemy sobie sprawy, jakie atrakcje turystyczne znajdują się nawet w niewielkiej odległości od naszego rodzinnego miasta. Stworzenie serwisu z indywidualnymi planami wycieczek może być strzałem w dziesiątkę i odpowiadać na oczekiwania szerokiego grona internautów.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook