Shufflr.tv – oglądaj i komentuj filmy z przyjaciółmi!

Opublikowane 24 listopada 2011, autor: Marta Michałek-Machniewska

4

Oglądanie filmów i krótkich clipów jest dobrym sposobem na wypełnienie wolnego czasu. Oglądanie śmiesznych filmików samodzielnie nie przyniesie takiej satysfakcji, jak dzielenie się związanymi z nimi wrażeniami z przyjaciółmi. Nie zawsze jednak możemy w tym samym czasie przeglądać te same zasoby filmowe. Nie jesteśmy w stanie też ich komentować „na żywo”. Można tego jednak dokonać przy zastosowaniu najnowszych technologii mobilnych i internetowych.

Shufflr.tv oferuje użytkownikom możliwość oglądania filmów wideo i dzielenia się spostrzeżeniami z przyjaciółmi. Stając się członkiem społeczności Shufflr.tv mogłam przeglądać te same filmiki co moi znajomi, np. z Facebooka czy Twittera. Te dwa serwisy społecznościowe są w pewien sposób połączone z serwisem Shufflr.tv, ponieważ po obejrzeniu pliku video, można o nim podyskutować na tablicy Facebooka, albo na Twitterze. Użytkownikiem platformy Shufflr.tv może stać się wyłącznie internauta, który jednocześnie posiada albo konto na Facebooku albo Twitterze. Takie wymóg podane jest już na stronie głównej serwisu.

Dzięki rejestracji w Shufflr.tv i zainstalowaniu na swoim komputerze lub telefonie aplikacji Shufflr, można dzielić się ze znajomymi tym, co nas bawi i śmieszy oraz filmami, które wywołują w nas refleksje na dany temat.

Po przeczytaniu polityki prywatności serwisu Shufflr.tv wywnioskowałam, że wszystkie podane przeze mnie dane na moim profilu użytkownika, nie będą wykorzystywane na przykład do celów reklamowych. Są one gromadzone przez serwis po to, aby lepiej poznać każdego pojedynczego użytkownika. Dzięki temu administratorzy serwisu mogą w taki sposób tworzyć listy video, aby mieć pewność, że zainteresują one użytkownika.

Galeria

Szansa dla polskich startupów

Platforma Shufflr.tv ogólnie rzecz ujmując pozwala na oglądanie filmów i klipów w internetowym środowisku społecznym, a następnie daje w prosty sposób możliwość wypowiedzenia się na temat tego wszystkiego, co użytkownik ogląda. Obsługa aplikacji oferowanej przez serwis Shufflr.tv jest intuicyjna i gwarantuję, że poradzi sobie z nią każdy, przeciętny użytkownik sieci internetowej.

Aplikacja Shufflr.tv dostępna jest na komputer, iPhone`a, oraz na telefony z systemem Android. Bez względu na przeznaczenie, w każdej wersji jest ona bezpłatna. Shufflr.tv pokazuje innym użytkownikom, co oglądamy. Jest to o tyle interesujące, że z aplikacji korzystają również celebryci. Można więc podejrzeć, co akurat ogląda znany aktor lub piosenkarz i poznać jego opinię na temat danego pliku video.

Serwis w polskiej wersji może zarabiać na dostępie do ulubionych filmów celebrytów, jaki oddaje do dyspozycji innym użytkownikom. Inny model biznesowy takiej platformy może zakładać naliczanie w przyszłości niewielkich opłat za pobranie aplikacji Shufflr.tv.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook