FilmBuffet.com – rozmawiaj, komentuj, oglądaj

Opublikowane 08 listopada 2011, autor: Marta Michałek-Machniewska

0

Filmowi fanatycy często całymi godzinami potrafią rozmawiać na temat swojego ukochanego filmu. Fanów kultowych realizacji, takich jak chociażby „Gwiezdne wojny” czy „Matrix” nie brakuje. Mają oni możliwość podzielenia się swoimi poglądami na temat ulubionych filmów i komentować nowe realizacje filmowe z różnych stron świata, a to wszystko za sprawą nowego serwisu społecznościowego.

Mowa tu o portalu FilmBuffet.com, który został stworzony z myślą o miłośnikach szeroko pojmowanej kinematografii. Mogą oni wymieniać się swoimi komentarzami na temat filmów, tworzyć własną listę ulubionych produkcji, jak i oglądać zwiastuny filmowe. Słowem, serwis adresowany jest do ludzi kochających filmy, którzy lubią dyskutować na ten temat i dzielić się swoimi poglądami. Serwis społeczności owy FilmBuffet.com skupia wokół siebie także tych użytkowników, którzy są fanami danego reżysera, aktora i aktorki.

Sama nazwa serwisu FilmBuffet.com wydała mi się zabawna, choć chyba bardzo dobrze oddaje jego charakter. Jak na „ladzie sklepowej” mamy tu wystawione produkty, w postaci filmów, sylwetek aktorów, aktorek i reżyserów. Każdy może się na ich temat wypowiedzieć i stworzyć wokół danego filmu czy obsady filmowej swój własny fanklub. W serwisie zarejestrowałam się bez ponoszenia kosztów. Mało kto zechciałby płacić za to, aby się wypowiedzieć w grupie dyskusyjnej zbudowanej wokół jakiegoś filmu.
Jako użytkownik serwisu FilmBuffet.com mogłam swobodnie przeszukać listę zgromadzonych publikacji dotyczących filmów z różnych stron świata. Mogłam również zbudować własną kolekcję filmową, a w niej oznaczyć filmy: obejrzane, do obejrzenia, filmy własne, tzw. wish list oraz filmy ulubione. W takich kategoriach klasyfikuje się wszystkie firmy w serwisie FilmBuffet.com.

Portal dodatkowo pozwala zarejestrowanym użytkownikom na zobaczenie zwiastunów filmowych bezpłatnie.
Każdy film umieszczony w serwisie FilmBuffet.com jest wyczerpująco opisany. Podany jest jego oryginalny tytuł, obsada aktorska, reżyser, krótki opis, komentarze użytkowników serwisu na jego temat, dyskusja na temat filmu, lista użytkowników, którzy dodali film do swojej kolekcji, lista podobnych filmów i lista filmów, w których grali ci sami aktorzy.
Serwis najwidoczniej nakierowany jest na gromadzenie kontentu na temat filmów. Jest to serwis społecznościowy, w ramach którego po prostu można się wygadać, a fani tych samych filmów mogą do woli rozmawiać w ramach grup dyskusyjnych przypisanych do filmów w serwisie FilmBuffet.com.

Galeria

Szansa dla polskich startupów

W Polsce istnieje już wiele stron internetowych poświęconych kinematografii, mających tysiące fanów w kraju i poza nim. Z tego względu uważam, że portal społecznościowy skierowany do tej grupy odbiorców ma szansę powodzenia.
Model biznesowy serwisu FilmBuffet.com polega na sprzedaży filmów na DVD, poprzez sklep FilmBuffet. Niemalże wszystkie filmy opisane w portalu mogą być zakupione przez użytkowników w postaci filmów DVD na stronie Amazon.com. Mogę przypuszczać, że serwis uzyskuje procent od sprzedaży za każdą udaną transakcję, z przekierowania z witryny FilmBuffet.com do sklepu Amazon.

Innym sposobem na zarobek jest sprzedaż biletów do kina ze strony FilmBuffet.

W naszym rodzimym internecie taki serwis może nawiązać współpracę z empik.com, idvd.pl czy dvdmania.pl, a także multipleksami – Cinema City, Imax, czy Multikino.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook