EchoEcho.me – pokaż, gdzie jesteś!

Opublikowane 17 listopada 2011, autor: Marta Michałek-Machniewska

5

Chcesz wiedzieć, gdzie akurat znajdują się Twoi znajomi? Będąc w centrum miasta chciałbyś spotkać się z przyjacielem, ale dokładnie nie wiesz, w którym klubie się znajduje? A może chcesz być spokojnym o to, w jakim miejscu w danej chwili znajduje się Twoje nastoletnie dziecko? Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, masz okazję spełnić swoje życzenia.


EchoEcho.me to zupełnie nowa aplikacja, polegająca na geolokalizacji konkretnych osób, z książki telefonicznej użytkownika. Najważniejsze dla osób chcących skorzystać z tej nowej aplikacji mobilnej jest to, że jest ona dostępna całkowicie za darmo. Umożliwia ona udostępnienie dokładnej lokalizacji użytkownika jego przyjaciołom, a jednocześnie on sam może zobaczyć, gdzie znajdują się jego znajomi, bez konieczności kontaktowania się z nimi. Nie musi do nich dzwonić czy wysyłać krótkich wiadomości SMS, ponosząc z tego tytułu koszty. Wystarczy, że skorzysta z zainstalowanej w telefonie aplikacji EchoEcho.me.

Aplikacja Echoecho.me dostępna w ramach serwisu o tej samej nazwie, pokazuje również gdzie znajdują się nawet ci znajomi, którzy nie pobrali oprogramowania na swój telefon.

Pokazywanie lokalizacji naszej i naszych znajomych na prostej mapie to tylko jedna z funkcjonalności EchoEcho.me. Po ściągnięciu jej na swojego iPhone przekonałam się, że aplikacja pozwala na dyskutowanie ze znajomymi i przyjaciółmi na czacie. Nasi przyjaciele mogą też aprobować miejsce spotkania, które im zaproponujemy w ramach aplikacji EchoEcho. Co ciekawe, aplikacja działa równie dobrze na całym świecie.

Przy użyciu aplikacji EchoEcho.me mogłam dyskutować z moimi znajomymi z książki telefonicznej na temat planów weekendowych, choć w tym celu musiałam ich zachęcić do pobrania aplikacji. Zauważyłam, że program ten ma dodatkowy atut w postaci wskazywania nam, gdzie akurat się znajdujemy. Jest to o tyle przydatne, że jeśli zgubimy się w obcym mieście, na mapie możemy odnaleźć strategiczne punkty i wyszukać drogę np. do dworca PKP, czy do centrum miasta.

Galeria

Szansa dla polskich startupów

O ile aplikacja EchoEcho.me stanie się rzeczywiście popularna wśród użytkowników nowoczesnych telefonów, to rzeczywiście będzie ona przydatna w poruszaniu się po mieście, w umawianiu się ze znajomymi i w dyskutowaniu na temat tego, gdzie wybrać się w piątkowy wieczór. Jeśli będziemy chcieli się z kimś spotkać, niby to przypadkiem, wystarczy użyć w tym celu aplikacji EchoEcho.me, a zobaczymy, gdzie dana osoba się znajduje.

Aplikacja EchoEcho.me powinna współpracować z najnowszymi telefonami, IPhonami i Android, Nokia, czy Blackberry. Polscy twórcy startupów mogą dodać polską obsługę aplikacji i dobrze ją wypromować, choćby na Facebooku, aby odnieść sukces rynkowy.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook