Ciekawe startupy – przegląd #54

Opublikowane 30 listopada 2011, autor: Dawid Zaraziński

4

W dzisiejszym przeglądzie startupów, które zgłosiły się do nas, a których nie opisujemy w ramach dużych recenzji przedstawiamy serwisy kulinarny, lotniczy, lombardowy, sprawdzający uczciwość i grochowski. Guten appetit!

DobrzeJem.pl

DobrzeJem.pl (http://dobrzejem.pl) – jedyną usługą serwisu jest analiza diety oferująca wnioski stylu żywienia. „Klient po wysłaniu [informacji o tym] co zjadł w przeciągu ostatnich trzech dni, dostaje zestawienie, jak dotychczasowy sposób żywienia wpływa na jego zdrowie”, informują twórcy. Pomysłodawcą, koordynatorem projektu i’ osobą finansująca projekt jest Arkadiusz Tuwalski. „Aplikacja jest jedyną w swoim rodzaju ogólnodostępnym narzędziem o takim zaawansowaniu”, zapewnia twórca. „Chcę w serwisie utworzyć sklep z godnymi polecenia rzeczami, które przydadzą się osobom z nadwagą i otyłością. Stworzę możliwość promowania i zamawiania dań na serwisie, ofertę wysunę do firm cateringu dietetycznego. Szukam osób które przede wszystkim mogły by mi pomóc w kwestiach promocji serwisu”, dodaje twórca.

Dziennik Lotów (www.dzienniklotow.pl) – serwis tworzony przez jedną osobę, która chce zarabiać dzięki reklamie. Jest to serwis „unikalny na polskim rynku”, którego wyróżnikiem jest „interaktywna mapa lotów prezentująca trasy i lotniska kolorystycznie wg natężenia ruchu”. Poszukiwany jest partner dysponujący środkami na promocję.

Lombardex.pl

Lombardex (http://lombardex.pl) – projekt tworzony przez dwie osoby, przeznaczony dla firm z profilu: lombard, komis, kantor oraz firm udzielających pożyczek pod zastaw. Obecnie korzystanie z projektu jest darmowe, a po przekroczeniu odpowiedniej ilości aktywnie korzystających z serwisu firm wprowadzona ma zostać opłata abonamentowa. Głównym założeniem serwisu jest budowa ogólnopolskiej bazy lombardów, z możliwością prezentacji Ich oferty handlowej.

Alle-Oszust.pl (http://alle-oszust.pl) – „projekt został stworzony z myślą o ludziach, którzy robią zakupy w serwisie aukcyjnym Allegro.pl. Ideą projektu jest możliwość szybkiego sprawdzenia czy kontrahent jest uczciwy”, czytamy na stronach serwisu tworzonego przez jedną osobę. Jest to projekt niekomercyjny, twórca może wprowadzić jedynie dobrowolne datki na opłatę serwera.

Grochów (http://www.grochow.warszawa.pl) – serwis przeznaczony dla mieszkańców warszawskiego Grochowa. Twórcy zarabiać chcą dzięki reklamie, płatnym wpisom, banerom partnerów. Najbliższa przyszłość projektu to jak mówi twórca: „sukcesywne drobne zmiany, obserwacja czy serwis się przyjmie”. Możliwi partnerzy to inne serwisy o Warszawie.

Od Redakcji

I znów zróżnicowany przegląd startupów. Od diety, przez pożyczki pod zastaw aż po społecznościówkę dla jednej z warszawskich dzielnic. Lombardex zastanawia – ciekawa nisza, ale czy jest zapotrzebowanie na taką e-usługę? A może to kolejny ciekawy rynek do odkrycia?

Wszystkie przeglądy znaleźć można pod tym adresem.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook