Ciekawe startupy – przegląd #52

Opublikowane 16 listopada 2011, autor: Dawid Zaraziński

3

W przeglądzie startupów, które zgłosiły się do nas, a których nie opisujemy w ramach dużych recenzji przedstawiamy serwisy: kredytowy, medyczny, zakupowy, rekrutacyjny oraz konkursowy. Bon appetite!

samkredyt.pl

samkredyt.pl (http://www.samkredyt.pl) – ambicją twórców jest stworzenie „specjalistycznego serwisu o tematyce kredytów hipotecznych z głównym elementem – porównywarką”. „Nie jest to żaden system partnerski czy afiliacyjny innego podmiotu, a wszelkie zawarte w nim informacje są naszego autorstwa”, zapewniają twórcy. Głównym planowanym źródłem przychodów mają być prowizje od instytucji finansowych, w których użytkownik uzyska kredyt. Mogą pojawić się także reklamy. Projekt wystartował w połowie lipca i rozwijać ma się zgodnie z sugestiami użytkowników. „Obecnie nie poszukujemy partnera w znaczeniu inwestora, skupimy się raczej na próbie umieszczenia naszej porównywarki na stronach innych podmiotów”, dodają twórcy.

Dealowo.pl (http://dealowo.pl) – serwis zakupów grupowych prezentujący „zniżki w czterech kategoriach dla Warszawy oraz oferty dla całej Polski”. Projekt tworzą trzy osoby, które zarabiać chcą dzięki prowizji od sprzedanych ofert. Wyróżnikiem serwisu ma być „duża liczba bardzo ciekawych ofert” oraz skupienie uwagi na promocjach dla Stolicy.

MedycznaMapa.pl

MedycznaMapa.pl (http://medycznamapa.pl) – „serwis umożliwia natychmiastowe (online) zarejestrowanie się u znalezionego, zarejestrowanego lekarza lub usługodawcy medycznego. Możliwa jest rezerwacja spotkania z lekarzem lub usługodawcą wybranym na podstawie zadanych kryteriów np. lokalizacji, terminu i ceny wizyty, umówienie spotkania w bardzo krótkim czasie (np.: za godzinę), wybór lekarza na podstawie języka w którym nastąpi spotkanie, ocena lekarza, oraz uzyskanie wiedzy o lekarzu (usługodawcy) przed wizytą (opinie innych użytkowników, opis usługi)”, informują twórcy. Projekt tworzy jedna osoba przy współpracy z Agencją Interaktywną Krakweb.pl. Serwis zarabiać ma dzięki opłacie pobieranej od lekarzy i usługodawców za zarezerwowane (i zrealizowane) za pośrednictwem serwisu wizyty lub wykupienie okresowego abonamentu. Plany na przyszłość to przede wszystkim pozyskiwanie nowych współpracujących lekarzy i usługodawców oraz promocja wśród pacjentów.

ZnajdzMiPrace.pl (http://www.znajdzmiprace.pl) – serwis zajmujący się i zarabiający na płatnych rekrutacjach. Wyróżnikiem projektu ma być silna integracja z serwisami społecznościowymi (np. rekrutacja osób poszukujących pracy na Facebooku, z referencjami od znajomych, porównywanie danych z CV z profilem itd.). Twórcy planują pozyskać pół miliona użytkowników.

otoKonkursy.pl

otoKonkursy.pl (http://otoKonkursy.pl) – serwis agregujący informacje o trwających konkursach. Projekt tworzy sześć osób (agencja Red Dragon Media). Serwis zarabiać ma na reklamie, sieciach afiliacyjnych, „podbijaniu” ogłoszeń. Wśród wyróżników projektu twórcy wymieniają możliwość „praktycznego segregowania konkursów m.in. wg takich kryteriów jak: rodzaj nagrody, zasięg, zadanie konkursowe, grupa docelowa, forma zgłoszenia czy data”. Partnerami projektu mogą być serwisy organizujące konkursy.

Od Redakcji

Kolejny bardzo zróżnicowany przegląd. Czy któryś przypadł Wam szczególnie do gustu? A może któryś uważacie za kompletną porażkę? Naszą uwagę zwrócił ZnajdzMiPrace.pl, który zdaje się mieć ciekawy pomysł, ale szczegółów trudno szukać na stronach projektu. A szkoda.

Wcześniejsze przeglądy znaleźć można pod tym adresem.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook