Ciekawe startupy – przegląd #51

Opublikowane 09 listopada 2011, autor: Dawid Zaraziński

0

Dzisiejszy przegląd startupów, które zgłosiły się do nas, a których nie opisujemy w ramach dużych recenzji to serwisy: firmowy dla Pomorza, ogłoszeniowy dla Holandii i Belgii, CRM, nietypowy muzyczny oraz kulinarny. Zapraszamy!

pomorzefirm.pl

PomorzeFirm.pl (http://www.PomorzeFirm.pl) – serwis, który umożliwia utworzenie „indywidualnej, darmowej wizytówki firmy”, a jego głównym celem jest „promowanie wizerunku firm oraz ofert pracy z województwa pomorskiego”. Dodatkową funkcjonalnością serwisu jest „możliwość dodawania własnej oferty firmowej w jednym z kilku dostępnych formatów plików takich jak doc, pdf, rtf, xls. Można również dodać w swoim profilu odpowiedni link (odnośnik) do sprzedawanych przedmiotów w znanym portalu aukcyjnym”. „W odróżnieniu do istniejących serwisów w naszym serwisie dodawanie wpisów jest całkowicie darmowe, każda firma może dodać darmowe oferty pracy (oraz ma możliwość śledzenia oglądalności tych ofert)”, informują twórcy. Projekt zarabiać ma dzięki reklamie oraz płatnym usługom związanym z promocją firm na stronie głównej. Serwis tworzą dwie osoby.

Pol-Net.nl (http:/pol-net.nl) – „niesienie pomocy Polakom mieszkającym w Holandii, Belgii (i nie tylko) to cel, wokół którego skupiony jest zespół Pol-Net-u”, czytamy na stronie. Projekt tworzy jedna osoba, która zarabiać ma dzięki reklamie banerowej, płatnym linkom. „95% [serwisu to] tylko i wyłącznie ogłoszenia, reszta informacje”, informuje twórca, który szuka sponsora ponieważ „tworzenie takiej strony to niemały wydatek zwłaszcza jeżeli nie zna się za dobrze języka HTML oraz CSS”.

InFirma.pl

inFirma.pl (http://www.infirma.pl) – system CRM tworzony od dwóch lat przez dwie osoby. Projekt utrzymywać ma się z opłat pobieranych od klientów, których wysokość zależy od liczby użytkowników. Wyróżnikiem projektu ma być oparcie go o „sprawdzone działanie Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001 i wprowadzenie tzw. tematów, cyzli spraw załatwianych z firmą”. CRM posiada również możliwość przypisywania uprawnień użytkownikom. „System jest w fazie beta, więc z czasem będą pojawiały się nowe funkcjonalności jak np. dynamiczne wyszukiwanie, obsługa poczty elektronicznej, generowanie dodatkowych pism i dokumentów (np faktur), poprawione raportowanie wraz z dynamicznymi wykresami”, informują twórcy.

UPLOUD (http://www.uploud.pl) – „misją portalu UPLOUD jest wypromowanie artystów w internecie w unikalny sposób. Kojarzysz DeviantArt? Orientujesz się czym jest kwejk.pl? UPLOUD jest połączeniem obu!”, czytamy na stronach serwisu tworzonego przez jedną osobę. Wyróżnikiem projktu ma być „połączenie prostoty, humoru i skuteczności stron takich jak DeviantArt i Kwejk.pl, w rzadko spotykanym dotąd celu”. „Przede wszystkim szukam młodych, nowych partnerów na rynku, którzy wprowadzą nieco świeżości w marketing internetowy”, informuje twórca.

mniami.pl

Mniami.pl (http://mniami.pl) – „strona poświęcona gotowaniu”, którą tworzą cztery osoby. Serwis ma obecnie ok 50 tys. odwiedzin miesięcznie. Wyróżnikiem projektu ma być m.in. „unikalna wyszukiwarka Wpisz co masz w lodówce, a my powiemy co możesz z tego przygotować oraz możliwość przygotowania listy zakupów pod dania, które użytkownik chce ugotować dla rodziny, a następnie realizacja zakupów w partnerskim sklepie internetowym Alma24.pl”, informują twórcy. Jak zarabiać? “Jest kilka opcji, ale nie chcę wszystkich zdradzać. Na pewno jedna z opcji to reklama”, przeczytaliśmy w zgłoszeniu.

Od Redakcji

Zaczynamy nową 50. przeglądów! W dzisiejszym wyróżniają się zdecydowanie inFirma.pl i Mniami.pl. Oba projekty operują w innych niszach i muszą radzić sobie z innymi wyzwaniami. Jak wychodzi im to w praktyce?

Poprzednie przeglądy znaleźć można pod tym adresem.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook