Feed2Mail.com – powiadomienia mailowe z ulubionych serwisów

Opublikowane 26 października 2011, autor: Marta Michałek-Machniewska

0

Zapewne większość z nas codziennie przegląda kilkanaście stron w poszukiwaniu najnowszych informacji z kraju i ze świata, chcąc być na bieżąco z nowinami z danej dziedziny. Zdarza się jednak, że nasze łącze internetowe nie pozwala nam na otwarcie w krótkim czasie kilkunastu pożądanych witryn. Wtedy przetestować można nowe narzędzie – Feed2Mail.com.

Serwis Feed2Mail.com jest godny zapamiętania dla tych wszystkich internautów, którzy mają do czynienia z ograniczeniami w dostępie do internetu lub po prostu nie mają czasu na przeglądanie wielu portali. Znalazłam jednak narzędzie, które pozwala na szybkie przejrzenie wszystkich interesujących informacji, za pośrednictwem jednej wiadomości mailowej. Użytkownik Feed2Mail.com może otrzymywać na adres poczty elektronicznej wykaz wszystkich, aktualnych informacji z danych serwisów, według podanych wcześniej adresów URL.

Narzędzie oferowane przez Feed2Mail.com może być szczególne przydatne dla osób, które nie mają możliwości przeglądania w pracy ulubionych stron www. Mogą jednak odczytywać swoją pocztę mailową. W ten sposób zawsze będą na bieżąco z aktualnościami na wskazanych przez nich witrynach, bez konieczności ich otwierania.

Wpisując w przeglądarkę adres startupu oczekiwałam rozbudowanej aplikacji internetowej, z szeregiem opcji do wyboru. Tymczasem otrzymałam bardzo proste w gruncie rzeczy narzędzie, które wydało mi się wręcz prymitywne. Na stronie głównej serwisu, która jest jednocześnie jedyną stroną Feed2Mail.com, znajduje się prosty formularz, w którym do wypełnienia są tylko dwa pola: Feed URL oraz Your email. Mogłam dodatkowo zaznaczyć opcję Receive Feed2mail updates dla powiadomień serwisowych.

Opcją, która mnie zainteresowała była możliwość zsynchronizowania przeglądarki Chrome z Feed2Mail.com. Oznacza to, że wszystkie aktualności z ulubionych stron www i blogów zapisanych w zakładach przeglądarki, przychodziłyby na adres mailowy podawany w serwisie.

Galeria

Szansa dla polskich startupów

Sam pomysł stworzenia narzędzia, dzięki któremu bez konieczności odwiedzania wielu stron internetowych, można szybko uzyskać z nich najnowsze, dopiero co opublikowane informacje na maila, może stać się użyteczny dla internautów. Istnieje więc szansa na powielenie tego pomysłu na gruncie polskiego Internetu.

Problemem dla twórców aplikacji Feed2Mail.com w moim odczuciu może być to, że nie pobierają oni od swoich użytkowników żadnych opłat za skorzystanie ze swojego narzędzia. Stworzenie pakietu abonamentowego, na przykład obejmującego 5 adresów URL, czy 10 adresów URL, pozwoliłoby czerpać korzyści finansowe z funkcjonowania serwisu. Nie jest powiedziane, że w przyszłości właściciele Feed2Mail.com nie wprowadzą takich opłat.

Prawdę mówiąc, nie jestem w stanie powiedzieć, na czym tak właściwie miałby zarabiać Feed2Mail.com. Być może serwis dzięki swojej prostocie i braku opłat, przyciągnie dużą liczbę internautów, którzy pozostawią w nim swoje adresy email. Podadzą przy tym adresy URL stron, które ich interesują. Łącząc jedno z drugim powstaje nam wszechstronna baza, do wykorzystywania w działaniach marketingowych i z tego tytułu można by czerpać niebagatelne zyski. Właściciele serwisu mogą zyskać dochody z dołączania reklam do wiadomości przesyłanych użytkownikom.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook