Ciekawe startupy – przegląd #49

Opublikowane 27 października 2011, autor: Dawid Zaraziński

0

W kolejnym przeglądzie startupów, które zgłosiły się do nas, a których nie opisujemy w ramach dużych recenzji przedstawiamy serwisy SMS-owy, mikroblogowy dla graczy, fotograficzno-lotniczy, wizytówkowy oraz edukacyjno-językowy. Zapraszamy!

ProfitSMS.plProfitSMS.pl

ProfitSMS.pl (http://profitsms.pl) – „właśnie stworzyłem nowy serwis, oferujący system płatności SMS inny niż pozostałe. Jak zostało domyślnie przyjęte, pieniądze które użytkownik uzbiera za wysłane SMSy przez jego klientów, może wypłacić dopiero po ok. 1,5 miesiąca. Z racji że każdy wie, że czas to pieniądz, stworzyłem serwis gdzie wypłatę można zlecić w każdym momencie! To użytkownik decyduje kiedy chce wypłacić zgromadzone środki. Sam okres oczekiwania na przelew to dwa dni”, informuje twórca projektu. Serwis zarabiać ma na automatycznie pobieranych prowizjach.

obstawia.com (http://obstawia.com) – „podobnych serwisów jest wiele. Chodzi o mikroblogi jak na przykład pinger.pl. Jednak nie spotkałem się w Polsce w sieci z miejscem mikroblogowym dedykowanym dla osób grających u bukmacherów. To nas wyróżnia”, mówi twórca projektu. Serwis zarabiać ma dzięki reklamom oraz bukmacherskim programom partnerskim. Do końca roku ma mieć dwa tysiące użytkowników, którzy oprócz publikacji treści mają wgląd do własnych wyników i statystyk. W przyszłości pojawić ma się m.in. możliwość oceniania kuponów, analizy, dodawania własnych podstron, ankiety, kolejne style. „Wszyscy partnerzy jacy są nam potrzebni w obecnym czasie to bukmacherzy internetowi, do których mamy proste dojście za pomocą aplikacji dla partnerów”, informują twórcy serwisu.

VFRPOLANDVFRPOLAND

VFRPOLAND (http://www.vfrpoland.com) – serwis, który „oferuje scenerie fotograficzne obszaru Polski dla najpopularniejszych na rynku symulatorów lotu. Korzystając z udostępnionych zasobów cyfrowych każdy może wcielić się w rolę pilota i przemierzać wirtualną przestrzeń powietrzną nad Polską”. Twórcy zarabiają dzięki kontom premium oraz pakietach punktów premium. Wyróżnik projektu? „Automatyzm instalacji oprogramowania. Jedyny podobnie działający serwis – magasceneryearth.com – po otrzymaniu zapłaty wystawia userowi link do pliku ZIP. My z wykorzystaniem webowej aplikacji instalujemy soft na komputerze użytkownika”. Jakie plany na przyszłość? „Dalsze udostępnianie scenerii poszczególnych obszarów kraju, w ciągu 8 miesięcy chcemy pokryć nasz kraj, a potem… hmmmm.. Europa przed nami!”, informują twórcy.

Słówka Angielskie (http://angielskie-slowka.pl) – „istnieją programy komputerowe opierające się na tej metodzie nauki. Stron w polskim internecie praktycznie nie ma. Jeżeli ktoś lubi korzystać z programów typu Supermemo, prof. Henry, to jest to serwis dla niego”, zachęca twórca projektu. Serwis zarabiać ma dzięki reklamie, a „w dłuższej perspektywie dzięki kontom premium”. Plany na przyszłość? „Myślę o słówkach przygotowujących do FCE i matury. A w przyszłości możliwość drukowania fiszek. Eksportu swoich słówek do pdf, doc, xls”, zdradza twórca.

wpadnij.dowpadnij.do

wpadnij.do (http://wpadnij.do) – serwis umożliwiający tworzenie wirtualnej wizytówki. Projekt tworzą trzy osoby plus zewnętrzny programista. „Istnieją podobne serwisy na przykład omnie.to lecz nasz będzie posiadał wkrótce możliwość weryfikacji kont co będzie nas odróżniało od konkurencji”, informują twórcy, którzy chcą zarabiać dzięki „reklamie Google oraz sprzedaży usług (takich jak weryfikacja kont, umieszczenia płatnych ogłoszeń)”. „Optymalnym partnerem dla nas była by firma szukająca bazy danych ze zweryfikowanymi użytkownikami”, zdradzają twórcy projektu.

Od Redakcji

Dzisiejszy przegląd jest preludium okrągłego, 50. przeglądu, który – mamy nadzieję – pojawi się już za tydzień. Tymczasem kilka projektów bardzo zróżnicowanych, niszowych. Czy któryś ma szansę na komercyjny sukces? Ciekawie prezentuje się VFRPOLAND, trudno jednak ocenić nam jego wykonanie i funkcjonalność – to zupełnie nie nasza bajka. A który projekt podoba Wam się najbardziej?

Przypominamy, że poprzednie przeglądy znaleźć można pod tym adresem.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook