Ciekawe startupy – przegląd #48

Opublikowane 19 października 2011, autor: Dawid Zaraziński

0

W tym przeglądzie startupów, które zgłosiły się do nas, a których nie opisujemy w ramach dużych recenzji poznać będzie można serwisy konkursowy, sportowy, humorystyczny, przedszkolny oraz reklamowy. Zapraszamy, smacznego!

Shakeoon.pl

Shakeoon.pl (http://www.shakeoon.pl) – „pierwszy tego typu serwis w Polsce”, który „pozwala na zdobycie super nagród w bardzo łatwy sposób! Portal został stworzony z myślą o ludziach lubiących wygrywać i dzielić się wraz ze znajomymi ciekawymi, niebanalnymi produktami np. Zzajdziesz tutaj ciekawe newsy, nowe zespoły muzyczne, oferty sklepów internetowych, śmieszne filmy i wiele innych”. Projekt tworzą dwie „młode, ambitne osoby”, które zarabiać chcą dzięki płatnej reklamie „różnych ciekawych serwisów”. „Od ewentualnego partnera oczekiwalibyśmy jedynie pomocy finansowej, głównie w celach reklamowych”, informują twórcy projektu.

Coleos (http://coleos.pl) – „unikatowy system reklamy”, tworzony przez trzech studentów z Poznania. Wyróżnik serwisu? „Serwis jest jedynym w swoim rodzaju systemem reklamy internetowej w Polsce. Istniały podobne systemy w Europie i Stanach Zjednoczonych lecz nie były one tak dopracowane jak Nasz”, informują twórcy.

Suszarnia

Suszarnia (http://suszarnia.org) – „treści prezentowane na Suszarni są charakterystyczne tylko dla nas”, informują twórcy projektu. „Unikalna” ma być również „stylistyka grafiki”. W przyszłości pojawić ma się możliwość logowania przez Facebooka, wersja mobilna, „kilka kosmetycznych ułatwień dla użytkowników”.

Sport Informer (http://sport-informer.pl) – „agregator newsów sportowych z ponad 200 źródeł. Publikowane wiadomości ukazują się w portalu w czasie niemal rzeczywistym. Wyselekcjonowane wiadomości trafiają do odpowiednich działów dzięki czemu możesz czytać tylko to co Cię interesuje”, czytamy na stronie serwisu. Projekt zarabiać ma dzięki sprzedaży miejsca reklamowego, pośrednictwie w sprzedaży biletów, koszulek itd. „Dzięki zakładce mySPIN dajemy użytkownikowi możliwość decydowania o tym, które wiadomości są dla niego najważniejsze – wystarczy zaznaczyć kilka checkboksów, które znajdują się przy kanałach tematycznych i przejść na zakładkę mySPIN. Żadnego logowania – serwis będzie pamiętał za użytkownika jakie kanały wybrał (oczywiście, jeśli w przeglądarce włączona jest obsługa ciasteczek)”, informują twórcy. „Optymalnym partnerem serwisu jest agencja prasowa, stacja telewizyjna, która wzbogaciła by Sport Informer o materiały video, zdjęcia oraz pełne artykuły”, dodają.

Świat Przedszkoli

Świat Przedszkoli (http://swiatprzedszkoli.pl) – „idealne miejsce dla osób związanych z wychowaniem dzieci, zarówno dla rodziców, wychowawców i właścicieli przedszkoli, jak i niań”, czytamy na stronach serwisu tworzonego pod szyldem firmy Sell Factory. Wyróżnikiem projektu ma być „łatwa obsługa własnego profilu, kanał aktualności w stylu facebookowym, gdzie właściciele przedszkola jak i rodzice mogą na bieżąco aktualizować wydarzenia w przedszkolu, wyszukiwarka zabaw dla dzieci”. Wśród spodziewanych nowości twórcy wymieniają wprowadzenie kalendarza imprez związanych z wychowaniem dzieci, wyszukiwarki produktów dla dzieci, sklepu, elektronicznego systemu rejestrującego moment wejścia i wyjścia dziecka z przedszkola, aplikacji mobilnej powiązanej z systemem rejestrującym”. Twórcy poszukują do współpracy firm sprzedających produkty dla dzieci (współtworzenie sklepu) oraz zajmujących się organizowaniem imprez w przedszkolach np teatrzyków (współpraca w dziale Wydarzenia). Projekt zarabiać ma dzięki kontom abonamentowym dla instytucji oraz niań.

Od Redakcji

Powoli zbliżamy się do bardzo okrągłego Przeglądu. Tymczasem jednak prezentujemy zróżnicowane projekty. Część z nich wydaje się niewarta dłuższej uwagi, są też bardziej ciekawe serwisy – jak Świat Przedszkoli (choć z trudną grupą docelową). Specyficzny humor prezentuje Suszarnia, co kto lubi, prawda?

Inne przeglądy znaleźć można pod tym adresem.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook