Ciekawe startupy – przegląd #47

Opublikowane 12 października 2011, autor: Dawid Zaraziński

0

W dzisiejszym przeglądzie startupów, które zgłosiły się do nas, a których nie opisujemy w ramach dużych recenzji znaleźć można serwisy: społecznościowy dla graczy, ekologiczny, motywacyjno-filmowy, sportowy oraz zdjęciowy. Zapraszamy!

jestemgraczem.pl

jestemGraczem.pl (http://www.jestemgraczem.pl) – serwis społecznościowy dla graczy, który „ma zamiar czerpać zyski ze sprzedaży specjalnych żetonów dla użytkowników, które można wymieniać na różnego rodzaju fanty w serwisie w postaci wirtualnych prezentów dla innych użytkowników lub też gadżety reklamowe czy akcesoria komputerowe”. Twórcy prowadzą również sklep z gadżetami, a „w przyszłości główne zyski mają pochodzić od reklamodawców”. Projekt tworzony jest przez pięć osób, które chcą by do końca roku serwis miał ok. 10 tys. użytkowników.

green-eko.pl (http://www.green-eko.pl) – tworzony przez jedną osobę serwis, który „opisuje różne systemy pozyskiwania energii w sposób ekologiczny”. W planach twórcy jest odświeżenie szaty graficznej, wprowadzenie czatu, działu artykułów oraz ciekawostek, a także „encyklopedii pojęć związanych z ekologią”. Serwis zarabiać ma dzięki reklamie.

25fps.pl

25fps.pl (http://25fps.pl) – „obecnie w polskiej i światowej sieci istnieją trzy rodzaje podobnych stron: ogólnie znane serwisy wideo czyli youtube, vimeo (…), serwisy typu wykop, kciuk – ciekawe agregatory treści (…) oraz serwisy typu opium.org.pl, motionfreaks.pl, max3d.pl, film.org.pl – doskonałe strony, na których można szukać inspiracji”, informują twórcy projektu, który na tym tle wyróżniać ma się „otwartą społecznością”, w której „każdy może inspirować innych i dodawać swoje znaleziska”. Projekt tworzony przez trzy osoby utrzymywać ma się dzięki reklamie, a w przyszłości także dzięki płatnym kontom dla twórców. Optymalny partner serwisu? „Oczekujemy na propozycję ewentualnych podmiotów zainteresowanych partnerstwem, a oczekujemy przede wszystkim możliwości rozwoju i ekspansji”, informują twórcy.

Galeria-sportowa.pl (http://www.galeria-sportowa.pl) – sklep z odzieżą sportową, turystyczną, fitness prowadzony przez firmę Web-Com. Wyróżniki projektu? „Sprzedajemy odzież i obuwie wyłącznie sportowe, do fitnessu i turystyczne – żadnej mody. Stawiamy na rzetelne i wyczerpujące opisy produktu. Funkcjonalność, czytelna, jasna grafika i intuicyjna obsługa. Maksymalne bezpieczeństwo”, informują twórcy.

dymki.com

Dymki.com (http://dymki.com) – osiem osób pracuje nad projektem łączącym „edytor zdjęć z portalem do wystawiania i przechowywania całych albumów np. z podróży czy z imprezy, zarówno w formie prywatnych jak i publicznych”. Serwis do końca roku ma mieć kilkadziesiąt tysięcy użytkowników. Wyróżnik? „Na rynku polskim w tej chwili nie istnieje konkurencja, która dysponowałaby tak rozbudowanym edytorem zdjęć. Dodatkowo serwis pozwala tworzyć komiksy, kalendarze, kolaże ze zdjęć oraz proste animacje”, zachwalają twórcy. Projekt zarabiać ma dzięki reklamie oraz prowizji z „dodanych w późniejszej fazie funkcjonalności”. Wkrótce pojawić ma się wersja mobilna. „Jesteśmy też w trakcie rozbudowy elementów do druku (takich jak kalendarze, fotobooki etc.), które będzie można bezpośrednio z serwisu wysyłać do drukarni”, informują twórcy.

Od Redakcji:

W dzisiejszym przeglądzie na miano jedynego ciekawego startupu zasługuje chyba  tylko Dymki.com. Edytowanie zdjęć online to jednak nic nowego – na naszych łamach recenzowaliśmy chociażby Fotkarium.pl czy iPiccy.com. Twórcy Dymki.com przekonują, że  mają pomysł na odświeżenie kategorii. Pytanie tylko czy także na zarabianie, bo model biznesowy oparty na reklamie zawsze budzi wątpliwości.

A Wam który projekt podobał się najbardziej, a który najmniej?

Poprzednie przeglądy znaleźć można pod tym adresem.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook