MoodPanda – jaki dziś masz nastrój?

Opublikowane 20 września 2011, autor: Sylwester Kozak

0

Jaki dziś masz nastrój? W skali 1-10? Podziel się tą informacją, a my podpowiemy jak czują się mieszkańcy różnych miast. Taki pomysł na serwis mają twórcy MoodPanda.com.

MoodPanda.com wpisuje się w trend serwisów, których główną maskotką są zwierzęta. Na łamach wystartowali.pl zamieszczaliśmy już recenzję TwentyFeet.com z żyrafą, sami aktywnie korzystamy z pomocy małpy z MailChimp (wysyłki newsletterów) i sowy z HootSuite (zarządzanie wpisami na Twitterze i Facebooku).

Sam serwis pozwala zapisywać obecny nastrój użytkownika. I właściwie tylko tyle. Cały pomysł opiera się na analizie aktywności użytkowników. Możemy więc zobaczyć informacje o samopoczuciu w poszczególnych miastach, mamy zakładki, w których widzimy przyczy takiego a nie innego nastroju. Mamy oczywiście elementy społecznościowe, możemy więc dzielić tymi informacjami ze znajomymi z Facebooka i Twittera.

Sam serwis jest na pewno dość nietypowy – nieco społecznościowy, nieco z humorem, część może traktować go jako swego rodzaju “barometr nastrojów”. Projekt właściwie tylko agreguje informacje dodawane przez użytkowników i analizuje je. Pomysł jest więc stosunkowo prosty, ale wymaga bardzo dużej aktywności i dyscypliny użytkowników. Mam nadzieję, że tytułowa panda będzie przypominać mi o tym, żeby dodać krótką informację – bez tego może się niestety nie udać.

Warto dodać, że obecnie jedyną formą zarobku autorów jest sprzedaż koszulek z logo.

Trzeba przyznać jedno – wykonanie i realizacja pomysłu są bardzo dobre. Użytkownicy nie powinni mieć problemu ze znalezieniem informacji o tym, czym jest projekt i jak działa. Warto dodać, że dostępna jest aplikacja na telefony komórkowe, co powinno znacznie ułatwić wprowadzanie krótkich informacji do MoodPandy.

Galeria

Szansa zainspirowania polskich startupów

Serwis, w mojej opinii, miałby dużą zyskać sporą popularność na naszym rynku. Projekt stworzony z lekkim przymrużeniem oka, zintegrowany np. z biorytmami czy codzienną dawką humoru regularnie pr zyciągałby użytkowników. Pytanie jakie można zadać – w jaki sposób zarabiać?

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook