JUX.com – pokaż się z lepszej strony

Opublikowane 12 września 2011, autor: Sylwester Kozak

0

Najważniejsze nasze kompetencje i umiejętności, linki do profili społecznościowych, do tego zdjęcie na całą stronę i mamy serwis wizytówkowy. Po recenzjach serwisów About.me i beename.com dziś przybliżymy serwis JUX.com, w którym możemy dodatkowo prowadzić bloga.

Twórcy JUX.com swój serwis kierują do osób, dla których każdy wpis jest małym dziełem sztuki – dedykowane tło, formuła strony dopasowana do zwykłego wpisu, cytatu, zdjęcia, filmu, prezentacji czy odliczania do konkretnego wydarzenia.

Poza kilkoma niedogodnościami, o których za chwilę, serwis sprawia niesamowite wrażenie. Podczas gdy na tradycyjnym blogu skupiamy naszą uwagę na treści, to na JUX.com zdecydowanie widzimy formę, co mocno też determinuje grupę docelową. Oczywiście jestem w stanie wyobrazić blog nastolatki prowadzony na JUX, jednak twórcy szukają chyba innego odbiorcy. Obecnie niestety prowadzonych jest niewiele stron, trudno więc ocenić kogo skupia serwis.

Co do wad – kilka jest. Czcionek do wyboru mamy bardzo dużo, nie są one jednak pogrupowane po obsługiwanych językach – nieco utrudnia to dodawanie wpisów, ale nie uniemożliwia. Większy problem miałem ze zrozumieniem w jaki sposób publikuje się wpisy – raz był widoczny na stronie głównej, innym razem nie, bez wyraźnego wskazania przyczyny. Może najprostszym rozwiązaniem byłoby skorzystanie ze sprawdzonego modelu “Zapisz szkic” i “Publikuj”?

Galeria

Szansa zainspirowania polskich startupów

Trudno jednoznacznie ocenić potencjał takiego serwisu – można domyślać się, że tylko lokalny charakter serwisu może skupiać zbyt mało osób niezbędnych do osiągnięcia sukcesu. Tworząc serwis globalny i jego lokalne odmiany z pewnością możemy uzyskać lepszy efekt. Projekt jest ciekawy, ale nie przełomowy, dodaje pewną świeżość dla szeroko rozumianych blogów idąc jeszcze dalej niż tumblr, który obok tekstów zdecydowanie promuje inne formy multimedialne.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook