Ciekawe startupy – przegląd #43

Opublikowane 07 września 2011, autor: Dawid Zaraziński

5

Pierwszy powakacyjny przegląd startupów, które zgłosiły się do nas, a których nie opisujemy w ramach dużych recenzji to projekty: szkolący, odtwarzający, wymieniający, naprawiający i „memujący”. Zapraszamy!

puszkapandory.plpuszkapandory.pl

Puszka Pandory (http://www.puszkapandory.pl) – serwis z „memami”, który na tle konkurencji chce się wyróżniać m.in. filtrowaniem treści umieszczanych na stronie głównej – „tam znajdziesz prześmiewcze, opisujące rzeczywistość memy, które jednak mieszczą się w ramach dobrego smaku”, mówią twórcy. Oprócz tego – „dla prawdziwych hardkorów” – opcja „memy 18+”: „tam wstęp mają tylko odważni, którzy nie boją się otworzyć prawdziwej Puszki Pandory i tworzyć bez ograniczeń (oczywiście w ramach prawa)”, czytamy w zgłoszeniu. Twórcy planują zdobyć 7-10 tys. użytkowników dziennie i zarabiać na reklamie. Oczekują wsparcia reklamowego i technicznego.

Stop-limitom.pl (http://stop-limitom.pl) – „portal zawierający najnowsze filmy, seriale i bajki online bez limitu za darmo. Oglądaj je już teraz bez ściągania. Wszystkie zgromadzone tu filmy oglądasz całkowicie za free”, czytamy na stronach serwisu. Głównym dochodem projektu mają być reklamy. Na tle konkurencji wyróżniać ma się całkowitym brakiem opłat, kont premium i wymogu rejestracji.

fintafinta

Finta (http://www.finta.pl) – rozwijany we współpracy z firmą Becomo serwis, który utrzymywać ma się z wymiany punktów. „Finta to platforma bezpłatnej wymiany książek, gier, filmów oraz innych przedmiotów. Załóż konto i wymieniaj się za darmo z innymi”, czytamy na stronie serwisu. Wyróżniki projektu? „Możliwość samodzielnej wyceny przedmiotów wystawianych do wymiany”. Planowane jest wprowadzenie „giełdy wymiany punktów, która umożliwi użytkownikowi odsprzedaż zgromadzonych przez niego punktów po określonej przez niego cenie w realnej walucie”.

MiastoSzkolen.pl (http://miastoszkolen.pl) – „całkowicie pionierski projekt, zajmujący się szkoleniami on-line”, czytamy na stronie serwisu. Projekt tworzą cztery osoby (współwłaściciele), które współpracują z wybranymi trenerami. Ma to być „pierwszy portal skupiający wybitnych praktyków e-biznesu w jednym miejscu”, który trafiać ma do „początkujących i średnio-zaawansowanych użytkowników internetu którzy otwierają swój e-biznes”. Projekt utrzymywać ma się z abonamentu na szkolenia.

naprawisz.tonaprawisz.to

Naprawisz.to (http://naprawisz.to) – „platforma umożliwiająca zarabianie i rozwiązywanie problemów technicznych”. Od konkurencji wyróżniać ma się m.in. akcją „Eksperci zarabiają, bo Internet ceni wiedzę” – twórcy postanowili płacić za dzielenie się informacjami z innymi ludźmi. „Każdy, kto zna się na rzeczy i nie lubi zachowywać swojej wiedzy tylko dla siebie, uzyskuje miano Eksperta. Od tego już krok do zarabiania realnych pieniędzy. To nie wirtualne obietnice a żywa gotówka trafiająca do kieszeni”, zapewniają twórcy. W serwisie funkcjonuje również moduł „Ekspertyza”, który umożliwia „otrzymanie w trybie błyskawicznym odpowiedzi od najaktywniejszych użytkowników portalu”.

Od Redakcji:

Wakacje i po wakacjach… A my w dzisiejszym przeglądzie opisujemy serwisy, który zgłosiły się do nas w czerwcu.

Na uwagę zasługuje z pewnością Naprawisz.to – ma ciekawy model biznesowy. Warto będzie się przyglądać czy skusi użytkowników. To jedna z niewielu prób płacenia najbardziej aktywnym użytkownikom za ich wkład w rozwój projektu. Wrócimy do Naprawisz.to za jakiś czas.

A Wam, który projekt spodobał się najbardziej? Który najmniej?

Poprzednie przeglądy znaleźć można pod tym adresem.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook