Ciekawe startupy – przegląd #45

Opublikowane 28 września 2011, autor: Dawid Zaraziński

0

Ostatni wrześniowy przegląd startupów, które zgłosiły się do nas, a których nie opisujemy w ramach dużych recenzji. Dziś serwisy marketingowo-mobilny, handlowy z nutką wzornictwa, muzyczny, generujący listy motywacyjne oraz oceniająco-gastronomiczny. Zapraszamy!

mobile4biznes

Mobile4biznes.pl (www.mobile4biznes.pl) – „multikanałowa platforma internetowa, dzięki której możliwe jest tworzenie kampanii zarówno mobile jak i e-marketingowych z jednego miejsca”. Twórcy planują pozyskać „ok. 10 głównych marek globalnych i min. 1000 średnich firm”. Projekt „musi wygenerować 1 mln ruchu SMS-owego, mailowego miesięcznie”. Platforma wyróżniać ma się przede wszystkim integracją usług takich jak „sms / mms / mailing / sms voice / e-kupony”. Twórcy planują uruchomić aplikację mobilną dla swoich klientów, a jako możliwego partnera wskazują dostawców poszczególnych usług, którzy mogą na przykład zaoferować lepsze ceny.

Projektuj i Kupuj (http://www.projektujikupuj.pl) – pasaż handlowy przeznaczony dla producentów, dystrybutorów, firm usługowych oraz klientów końcowych zainteresowanych wyposażeniem wnętrz. Projekt tworzy sześć osób, które współpracują z dwiema firmami tworzącymi elementy składowe serwisu. Twórcy planują osiągnąć ok. 300 tys. użytkowników miesięcznie. Wyróżnikiem serwisu ma być możliwość kupowania „elementów wyposażenia, użytych w programie do projektowania wnętrz w 3D”. Spodziewana nowości to przede wszystkim wdrożenie rozwiązań społecznościowych. Partner? „Poszukujemy producentów mebli i elementów wyposażenia wnętrz, którzy będą chętni do umieszczenia swoich modeli 3D w programie do projektowania. Szukamy także dystrybutorów i sprzedawców mebli i elementów wyposażenia wnętrz, którzy chcieliby otworzyć własny sklep na pasażu handlowym”, informują twórcy.

RockMyBand.pl

RockMyBand.pl (http://rockmyband.pl) – „serwis łączy kilka przydatnych funkcji w jednym miejscu: prezentacja zespołu muzycznego, twórczości, dodawanie ogłoszeń itp.”. Projekt jest bezpłatny dla użytkowników, a z czasem pojawić ma się możliwość wprowadzania „płatnych reklam dla firm z branży muzycznej”. Wyróżnik na tle konkurencji? „Pomimo szerokiej funkcjonalności RockMyBand.pl nadal cechuje się prostotą w użytkowaniu”. W przyszłości pojawić ma się rubryka „zespół tygodnia” oraz możliwość filtrowania muzyki i klipów.

hResuMe (http://hresume.it) – „prosta aplikacja internetowa, która pozwala Ci w wygodny sposób zarządzać Twoim CV z poziomu przeglądarki z dowolnego komputera podłączonego do Internetu”. Projekt tworzy jedna osoba, która zarabiać chce dzięki „nieinwazyjnej reklamie w późniejszej fazie życia serwisu”. Wyróżnikiem ma być tu przede wszystkim możliwość „automatycznego generowania wersji PDF życiorysu i listu motywacyjnego bez żadnych znaków wodnych”.

Max10

max10 (http://www.max10.pl) – tworzony przez trzy osoby serwis, który ma „stanowić ranking najlepszych lokali w regionie. Prezentowane są w nim dane, zdjęcia, menu oraz mapa dojazdu do lokali gastronomicznych”. Twórcy nie nastawiają się na zarobek, choć mogą zdecydować się na płatną promocję zainteresowanych obiektów przez wyróżnienie w wynikach wyszukiwania oraz na stronie głównej serwisu. Planowana jest możliwość rejestracji użytkowników, a wraz z nią – zliczanie punktów za dodane lokale oraz opinie. Punkty mają być wymienialne na kupony (np. obiad w lokalu – darmowy lub ze zniżką). Twórcy planują również „werbowanie tak zwanych recenzentów, którzy regularnie mają do czynienia z gastronomią i mają chęć jej oceny. Ich recenzje wyświetlane będą w specjalnym boxie zawsze na górze opisu danego lokalu”. Zapytani o partnera, twórcy odpowiadają: „poszukujemy stron związanych bezpośrednio z gastronomią, które nawiązałyby współpracę. Chcemy zwiększyć ruch na stronie i liczbę komentarzy w lokalach”.

Od Redakcji:

Dziś bardzo zróżnicowane projekty. Część robiona nieco „na kolanie”, część ze środków unijnych, część ma chyba zamiar ponownie odkryć Amerykę. Ale kto wie – może to jakiś klucz do sukcesu? A który Wam podobał się najbardziej, który najmniej?

Poprzednie przeglądy znaleźć można pod tym adresem.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook