Ciekawe startupy – przegląd #44

Opublikowane 21 września 2011, autor: Dawid Zaraziński

0

Przedstawiamy najbardziej kontrowersyjny jak dotąd przegląd startupów, które zgłosiły się do nas, a których nie opisujemy w ramach dużych recenzji. Obok serwisów zakupowego, muzycznego i aukcyjnego znalazły się w nim bowiem aż dwa projekty erotyczne. Zapraszamy!

MamaDeal.pl

MamaDeal.pl (http://www.mamadeal.pl) – działający podobnie jak serwisy zakupów grupowych projekt, którego wyróżnikiem jest oferowanie nie kuponów kwotowych, a rabatowych lub promocyjnych – za darmo. Serwis skierowany jest do kobiet, mam – „bardzo aktywnej grupy zainteresowanej rabatami i promocjami”. Projekt zarabiać ma dzięki niewielkiej opłacie za prezentację kuponu rabatowego lub promocyjnego. „Firmy mają możliwość samodzielnego dodawania swoich kuponów rabatowych lub promocyjnych – nie płacąc wysokiej prowizji (jak serwisom zakupów grupowych), a jedynie niewielką opłatę za każdy dzień prezentacji kuponu (już od 50 gr /dzień) – informują twórcy. W planach na przyszłość jest pozyskanie dużych firm, sklepów z artykułami dla dzieci oraz partnera – może to być duża marka z branży dziecięcej, która oferowałaby swoje rabaty w serwisie.

emuzycy.pl (http://emuzycy.pl) – „portal, który daje możliwość stworzenia społeczności muzycznej, zaawansowaną wyszukiwarkę muzyków (również kryteria używanego sprzętu muzycznego)”. Tworzony przez jedną osobę przy wsparciu zaprzyjaźnionych osób z branży muzycznej i informatycznej. Serwis utrzymywać ma się dzięki reklamie, programom partnerskim, kontom firmowym. Wyróżnikiem projektu mają być „rozbudowane funkcje społecznościowe”, dział wideo (wywiady, lekcje gry, relacje z koncertów). W przyszłości pojawić ma się dział edukacyjny z ekspertami z branży muzycznej. Możliwy jest również partner – najchętniej branżowy.

AlleWzrost.pl

AlleWzrost.pl (http://allewzrost.pl) – „każda osoba aktywnie sprzedająca w internecie, zdaje sobie sprawę, jak ważny jest systematyczny kontakt z klientem i że baza mailingowa jest dla e-sprzedawcy prawdziwym skarbem. Nasz serwis umożliwia budowanie takiej bazy, oraz przygotowania i wysyłki mailingu aukcyjnego”, informują twórcy serwisu. Projekt zarabiać ma dzięki opłatom abonamentowym, podzielonym na cztery pakiety. Wyróżnikiem serwisu mają być przede wszystkim „szerokie możliwości konfiguracji (bogatsze od dostępnych na rynku), m.in. funkcja stałego przyporządkowywania poszczególnych aukcji względem pól panelu oraz dowolne (bez ograniczeń) modyfikowanie nazwy dla każdego wystawianego produktu”.

GdzieStoja.pl (http://www.gdziestoja.pl) – tworzony „czysto hobbystycznie” serwis, który „zbiera informacje o miejscach postoju tzw. tirówek, jagodzianek, leśnych ssaków”. Na specjalnie mapie daje podgląd ich lokalizacji. Projekt tworzy jedna osoba, a „kontent zapewniają użytkownicy”. W chwili zgłoszenia (połowa czerwca) serwis miał 10 tys. unikalnych użytkowników dziennie.

Planeta Uciech

Planeta Uciech (http://planetauciech.pl) – sklep internetowy, „jedyny taki w swojej branży”. „Jak wiadomo seks shopów w naszym kraju jest bardzo dużo. Pracując nad koncepcją sklepu doszliśmy do wniosku iż wszyscy podchodzą do tematu w ten sam sposób: dosłownie. Każdy sklep wygląda tak samo, często są ordynarne, świecą golizną od góry do dołu, powstają na darmowych szablonach i wyglądają najzwyczajniej brzydko”, informują twórcy serwisu. Dlatego zdecydowano się na wykorzystanie ręcznie narysowanych grafik by „nic nie było powiedziane wprost”. Całość ma formę „wycieczki po nieodkrytej jeszcze, egzotycznej galaktyce rozkoszy”. Każda kategoria sklepu to „oddzielna kraina rządząca się swoimi prawami, posiadająca specyficzne dla danej kategorii produkty, miejsca i opisy”. Każdy opis produktu „potraktowany został z przymrużeniem oka przez co strona nie tylko promuje i sprzedaje ale również bawi”.„Zarabianie obywać się ma nie tylko przez sprzedaż detaliczną oferowanych produktów ale także reklamy firm zewnętrznych powiązanych z branżą”, dodają twórcy projektu.

Od Redakcji

Musimy przyznać, że dzisiejszy Przegląd to mocne uderzenie. Planeta Uciech prezentuje się bardzo interesująco i wykonaniem z pewnością wyróżnia się na tle swej „branży”. GdzieStoja.pl (i popularność tego serwisu) trudno zaś w jakikolwiek mądry sposób skomentować. Ciekawe podejście prezentuje MamaDeal.pl, choć osiągnąć sukces będzie tu bardzo trudno.

Przypominamy, że poprzednie przeglądy znaleźć można pod tym adresem.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook