RozkminiaczeZarabiacze – 10 tys. zł za pomysł na startup

Opublikowane 26 sierpnia 2011, autor: Dawid Zaraziński

0

Pierwszego września rusza projekt RozkminiaczeZarabiacze, którego celem jest wyłonienie najlepszego pomysłu na serwis internetowy. Autor zwycięskiej koncepcji otrzyma 10 tys. zł. Warto się zainteresować?

Przede wszystkim – do kogo skierowany jest projekt RozkminiaczeZarabiacze?

Podczas pracy, nauki czy spędzania wolnego czasu często można wpaść na pomysł, który mógłby udoskonalić, unowocześnić lub nawet zrewolucjonizować zastane rozwiązania. Nie zawsze jednak autorzy takich pomysłów mają wystarczającą ilość czasu, pieniędzy, wiedzy czy chęci na ich realizację – czytamy w komunikacje prasowym.

To z myślą o takich osobach powstał projekt o interesującej nazwie. Stworzony został przez Agencję Interaktywną 4STUDIO z Olsztyna, zajmującą się obsługą e-marketingową.

Poszukujemy osób z innowacyjnymi pomysłami na serwis internetowy, nie oczekując od nich czasochłonnego uczestniczenia w jego budowie i rozwoju oraz przygotowania biznesowego, bez których ciężko osiągnąć sukces – powiedział Mariusz Kotecki, prezes Zarządu 4STUDIO.

Pomysłodawca nie ponosi żadnych kosztów związanych z realizacją projektu oraz nie musi posiadać wiedzy dotyczącej projektowania serwisów internetowych.

Z doświadczenia w pracy z klientami wiemy, iż najlepsze pomysły nie należą, wbrew pozorom, do osób pracujących na co dzień z serwisami WWW, dlatego też w kampanii promocyjnej będziemy w dużej mierze koncentrować się na dotarciu do osób niekoniecznie zawodowo związanych z branżą IT − podkreślił Wojciech Szcześniak, członek zarządu 4STUDIO.

Od 1 września do 31 października 2011 roku za pomocą formularza znajdującego się na stronie internetowej www.rozkminiaczezarabiacze.pl należy w kilku zdaniach opisać swój pomysł oraz zostawić dane kontaktowe. Najciekawsze propozycje wezmą udział w kolejnych etapach projektu:

  • I etap: 1.09 – 31.10. – przesyłanie pomysłów;
  • II etap: 2.10 – 10.10. – rozmowa jury z autorami wybranych propozycji;
  • III etap: druga połowa listopada – wybór zwycięzcy.

Z autorem najlepszej propozycji serwisu internetowego zostanie podpisana umowa, na podstawie której za swoje prawa autorskie pomysłodawca otrzyma 10 000 zł.

Co wyróżnia ten projekt od innych?

RozkminiaczeZarabiacze nie są konkurencją dla projektów typu Startup Fest, Startup School czy Global Startup Challenge, ponieważ konkurs, którego 4STUDIO jest koordynatorem, został skierowany do nieco innej grupy docelowej – powiedział Mariusz Kotecki.

Już niedługo ruszą akcje zachęcające do wzięcia udziału w projekcie. Do poszukiwania pomysłów zostanie zaangażowany między innymi Paweł KONJO Konnak, który będzie zachęcał studentów UWM do udziału w konkursie.

Czy warto zainteresować się tym konkursem? Wydaje nam się, że może znaleźć swoje miejsce pomiędzy nieco większymi konkursami czy akceleratorami startupów. Po rozmowie w Redakcji zgodziliśmy się, że w RozkminiaczeZarabiacze pokazać się mogą te pomysły, które w większych imprezach nie mają siły przebicia. Czy 10 tys. zł to dużo? Dla autora najlepszej pracy może to być kusząca nagroda. Dla agencji – niewiele za bank pomysłów na internetowe projekty.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook