MailNesia.com – chwilowy e-mail

Opublikowane 08 sierpnia 2011, autor: Sylwester Kozak

7

MailNesia to serwis pozwalający na założenie “chwilowego” e-maila bez rejestracji, bez haseł i chyba jednak bez… modelu biznesowego. Czy bezpłatna usługa wystarczy aby osiągnąć sukces na rynku usług dodanych do e-mail?

Konto e-mail nie jest dziś usługą ekskluzywną, na rynku jest wiele serwisów oferujących bezpłatną pocztę. Problem to zarządzanie – nawet nie tyle spamem, co e-mailami z serwisów wymuszających na nas rejestrację. I tu MailNesia.com oferuje swoje usługi – możemy założyć sobie “chwilową” skrzynkę pocztową. Bez rejestracji, bez podawania prawdziwego adresu, nawet nie musimy podawać hasła. Co zyskujemy? Nasza prywatna skrzynka będzie zawierać listy od naszych znajomych, a firmowa będzie zawierać informacje dotyczące naszej pracy. Cała niechciana korespondencja będzie trafiać na skrzynkę MailNesia.com

Pomysł jest ciekawy – tutaj pełna zgoda. Autorzy wypełniają niszę. Warto dodać, że na naszym rodzimym rynku również istnieje kilka podobnych serwisów. Pytanie jakie można postawić tego typu serwisom to z pewnością definicja sukcesu. Skoro serwis jest darmowy i nie ma opcji “premium” to serwis może przestać istnieć po kilku miesiącach, bo niby dlaczego ktoś miałby dokładać do jego istnienia? Oczywiście można liczyć na wpływy z reklam, jednak autorzy musieliby dotrzeć ze swoją usługą do kilkudziesięciu tysięcy użytkowników. A jaka byłaby skuteczność takiej reklamy? No właśnie – skoro mamy założyć w tym serwisie konto aby uniknąć zbędnych e-maili, a autorzy mieliby nam dodatkowo wysyłać e-maile reklamowe to niestety, ale projekt nie byłby spójny merytorycznie.

Jaki model zarabiania więc pozostaje? Chyba niestety żaden, bo jeśli użytkownicy mieliby zapłacić za usługę to … założyliby dodatkowe darmowe konto pocztowe.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook