Ciekawe startupy – przegląd #42

Opublikowane 24 sierpnia 2011, autor: Dawid Zaraziński

8

W dzisiejszym przeglądzie startupów, które zgłosiły się do nas, a których nie opisujemy w ramach dużych recenzji pojawią się projekty kulinarne, futbolowe, medyczne, ogłoszeniowe i mieszkaniowe. Serdecznie zapraszamy!

zamieszkani.pl

Zamieszkani.pl (http://zamieszkani.pl) – cel serwisu: „poprawić zarządzanie nieruchomościami, w takich obszarach jak komunikacja i wymiana informacji i poprawa relacji mieszkańcy – wspólnoty mieszkaniowe (spółdzielnie mieszkaniowe) – zarządy wspólnot mieszkaniowych, a także sąsiad z sąsiadem”. Projekt jest darmowy dla mieszkańców wspólnot mieszkaniowych. Płatne usługi przeznaczone są dla zarządców wspólnot mieszkaniowych. Zarządcy mają możliwość elektronicznego przeprowadzania głosowań nad uchwałami, ankietami, zamieszczania ogłoszeń dla mieszkańców na wirtualnej tablicy ogłoszeń, uczestnictwa w forum, pełny dostęp do wewnętrznej poczty, elektronicznego wysyłania rozliczeń do mieszkańców (automat), przeprowadzania przetargów i zamówień, zamieszczania aktów prawnych dotyczących zarządzanej wspólnoty, pełny dostęp do katalogu firm świadczących usługi dla wspólnot mieszkaniowych. Dodatkowo w części księgowej zarządcy mogą wprowadzać dokumenty i księgować je na odpowiednich kontach, wprowadzać dane o lokatorach i lokalach, tworzyć plan gospodarczy dla wspólnoty, tworzenie kont finansowo księgowych, pełny wgląd do tworzonej automatycznie kartoteki klienta. Projekt tworzony przez dwie osoby współpracujące z programistą oraz przy konsultacjach z zarządcą nieruchomości. „Poszukujemy partnera który wesprze nas w kampanii marketingowej oraz partnera z doświadczeniem w systemach księgowo rozliczeniowych”, informują twórcy. Projekt dofinansowany z funduszów europejskich.

TradycyjneJedzenie.pl (http://tradycyjnejedzenie.pl) – tworzony przez dwie osoby serwis, który wystartował w połowie maja. Ma to być platforma, na której różni producenci tradycyjnego jedzenia mogą wystawić swoje produkty na sprzedaż. W planach twórców jest zmiana wyglądu strony głównej oraz wprowadzenie koszka zakupowego. „W tym momencie rozwijamy się organicznie i nie szukamy partnera, aczkolwiek jest to ujęte w dalszych planach. Oczekujemy przede wszystkim doświadczenia w branży e-commerce”, informują.

MedPlaneta

MedPlaneta (http://szukaj.medplaneta.pl) – wyszukiwarka usług medycznych wraz z serwisem redakcyjnym, wspierana przez zaprzyjaźnione serwisy (medsfera.pl, bobosfera.pl). Obok możliwości wyszukiwania lekarzy i usług działa tu również katalog wizytówek medycznych. Twórcy informują o trwających poszukiwaniach inwestora.

Orbo.pl (http://orbo.pl) – serwis ogłoszeniowy, który – zdaniem twórcy – „jest prosty w obsłudze dla użytkownika jak budowa cepa”. Projekt zarabiać ma dzięki reklamie i ogłoszeniach promowanych. Wyróżnikiem ma być „kilkanaście tysięcy podkategorii, w której każdy znajdzie coś dla siebie”. Możliwy partner? „Jak wiadomo najlepsi partnerzy to są osoby z własnym kapitałem 🙂 ponieważ bez tego nie ma szans na rozwinięcie żadnego biznesu, z pewnością przydałby się specjalista bądź specjaliści od marketingu w internecie”, informuje twórca.

Kopnij.pl

Kopnij.pl (http://kopnij.pl) – tworzony przez jedną osobę serwis, który powstał z „pasji do futbolu” i jeśli zainteresuje „jakąkolwiek grupę osób, które zaczną dodawać regularnie treści, to już będzie dla mnie sukcesem” mówi twórca. Projekt zarabiać może dzięki reklamie i mikropłatnościom w wewnętrznych aplikacjach. „Mocną stroną serwisu jest oparcie go na sprawdzonym wzorcu, jakim jest np. wykop.pl, a także ukierunkowanie na konkretną grupę odbiorców, jakimi są kibice piłki nożnej”. Na pytanie o poszukiwanie partnera twórca odpowiada: „Partnera gwarantującego środki finansowe, które pozwolą mi skupić się tylko na Kopnij.pl, a tym samym umożliwią jego szybki rozwój. Szukam również partnerów z branży, zainteresowanych promowaniem swoich treści na portalu”.

Od Redakcji

Przegląd dzisiejszy interesujący bo zróżnicowany. Kilka sprawdzonych pomysłów, ale i są oryginalne projekty. Ciekawi jesteśmy powodzenia Zamieszkani.pl – spora nisza, ale produkt wydaje się przemyślany. Tylko czy uda się trafić do klientów końcowych? Jak Wam się wydaje?

Przypominamy, że poprzednie przeglądy znaleźć można pod tym adresem.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook