Ciekawe startupy – przegląd #41

Opublikowane 17 sierpnia 2011, autor: Dawid Zaraziński

0

Diabeł czy farma? W dzisiejszym przeglądzie startupów, które zgłosiły się do nas, a których nie opisujemy w ramach dużych recenzji będzie lekko kontrowersyjnie, lekko wiejsko i lekko wakacyjnie. Zapraszamy!

HellBuzz

HellBuzz (http://hellbuzz.pl) – serwis oferujący „pomoc w wygrywaniu konkursów, zmienianiu wyników ankiet i internetowy flash mob”. Za projektem stoi trójka przyjaciół. Serwis wystartował 1 kwietnia wzbudzając zainteresowanie i kontrowersje. Strona jest w pełni darmowa, a twórcy nie planują ograniczać jej funkcjonalności i tworzyć kont premium. „Istnieje za to rozwiązanie dla niecierpliwych, czyli użytkowników, którzy chcą otrzymać pomoc, lecz nie mają czasu pomagać innym. Innymi słowy, jeśli użytkownicy nie chcą zbierać monet, którymi mogą nagrodzić głosujących, będą mogli je kupić i zaoszczędzić swój czas”, informują twórcy. Mówią również, że dalszy rozwój projektu uzależniony jest od oceny społeczności. „HellBuzz może przeistoczyć się zarówno w portal umożliwiający zarabianie za klikanie/głosowanie na zasadzie PPA (Pay-Per-Action), jak i w grę online podobną do RPG, w której osoby będą wykonywały misje i rozwijały swego „diabła” czy wreszcie w ruch internetowego flash mobu wykonujący różnego rodzaju akcje”. Twórcy poszukują partnera, który pomógłby wypromować serwis.

Polskie Centrum Wyjazdów Językowych (http://www.pcwj.pl) – serwis z bazą ofert kursów językowych za granicą. Projekt utrzymuje się dzięki prowizji od sprzedanych kursów. Wyróżnikiem serwisu mają być: duże doświadczenie twórców strony w organizacji takich wyjazdów oraz „integracja z social media”.

Gry Farmerskie

Gry farmerskie (http://www.gryfarma.com) – „gry farmerskie to gry, które w ostatnim czasie cieszą się dużą popularnością. Setki dzieciaków, a nawet dorosłych zakłada swoje wirtualne farmy w przeróżnych grach farmerskich takich jak np. Farmerama. Zarządzanie wirtualną farmą, na której można hodować własne warzywa, owoce oraz zwierzęta to hobby wielu osób. Dla niektórych życie na wirtualnej farmie staje się ich drugim życiem, a czasem nawet i tym głównym życiem”, czytamy na stronie serwisu, który zbiera tego typu gry. Projekt tworzony jest przez jedną osobę i zarabiać ma dzięki reklamie.

zachwile.pl (http://zachwile.pl) – „podstawowym celem strony jest wymiana informacji o zbliżających się wydarzeniach (spotkaniach, imprezach kulturalnych, plenerowych, sportowych itp.) pomiędzy użytkownikami strony”, czytamy w serwisie. Projekt utrzymywać ma się dzięki reklamie. W chwili obecnej sprawia wrażenie martwego.

Giełda Przyczep

GiełdaPrzyczep.pl (http://www.giełdaprzyczep.pl) – „branżowy serwis ogłoszeniowy poświęcony branży przyczep samochodowych, kempingowych, ciężarowych oraz rolniczych”. Projekt daje możliwość wystawiania płatnych ogłoszeń bez zakładania konta (użytkownik indywidualny) lub dzięki pakietom z daną ilością ogłoszeń (firmy). Jest również możliwość zamieszczania wizytówki przedsiębiorstwa. Projekt tworzony jest przez cztery osoby.

Od Redakcji

Swego czasu zastanawialiśmy się nad dużą recenzją HellBuzz. To z pewnością wyróżniający się projekt, wzbudzający emocje, w okolicach startu opisywany dość szeroko w blogosferze. Nie zdecydowaliśmy się jednak – może wrócimy do niego za jakiś czas, kiedy będzie już wiadomo w którą stronę ewoluuje? Myślicie, że taki e-biznes ma szanse na sukces?

Poprzednie przeglądy znaleźć można pod tym adresem.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook