Ciekawe startupy – przegląd #39

Opublikowane 03 sierpnia 2011, autor: Dawid Zaraziński

0

Sierpniowy przegląd startupów, które zgłosiły się do nas, a których nie opisujemy w ramach dużych recenzji to serwisy: linkujący, samochodowy, startupowy, pomagający w zbieraniu funduszy oraz optymalizacyjny. Zapraszamy!

Linkolo.pl

Linkolo.pl (http://linkolo.pl) – tworzona przez trójkę programistów giełda linków, która różni się od innych tego typu przedsięwzięć, ponieważ „jako pierwsza pozwala na umieszczanie linków na stronach wydawców w istniejącej już treści. Inne giełdy linków reklamowych, sztucznie doklejają linki na dole lub po boku strony”. Projekt zarabiać ma na prowizji z pośredniczenia pomiędzy kupującymi i sprzedającymi linki.

MessCar (http://www.messcar.com) – „dzięki Messcar możesz ocenić dowolny samochód oraz to jak zachowuje się jego kierowca. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce numer rejestracyjny auta aby zostawić kierowcy wiadomość, dodać opinię oraz poznać reputację auta. Możesz oceniać jazdę, zachowanie na ulicy, wygląd, czystość i co tylko chcesz. Jesteś sędzią ulicy” – tak reklamuje swój projekt jego twórca. „Messcar trudno do czegokolwiek porównać”, napisał w zgłoszeniu. Serwis zarabiać ma „na reklamach i na dodatkowych funkcjonalnościach, których jeszcze nie chcę zdradzać”.

RozkręćTo.pl

RozkręćTo.pl (http://www.rozkrecto.pl) – „głównym zadaniem serwisu jest pomaganie w budowaniu internetowych startupów”, informuje twórca projektu, który zarabiać ma na reklamach, a w przyszłości na „paczkowaniu całych kategorii plików z działu do pobrania”. W serwisie funkcjonuje kilka podstawowych elementów: wspomniany dział „Do pobrania”, z którego „użytkownicy mogą pobierać darmowe pliki w postaci szablonów www, przycisków czy też ikon, które mogą wykorzystywać w swoich projektach”; „Agregator”, w którym „co godzinę pobierane są najnowsze zajawki z 8 polskich i 3 zagranicznych serwisów” startupowych; dział „Video” z „wywiadami ze znanymi postaciami zajmującymi się startupami, filmiki ze Startup School oraz konferencje”.

GoBeez (http://gobeez.net)- „Masz pasję? Na GoBeez możesz utworzyć projekt i postarać się zdobyć fundusze na jego realizację, lub wspierać innych”. „GoBeez przede wszystkim różni się od Kickstartera tym, że pozwalamy naszym użytkownikom dodawać projekty na stronę poprzez przygotowane przez nas formularze. Projekt trafia w pierwszej kolejności do projektów oczekujących na moderację (czyli nie jest jeszcze możliwe jego finansowanie). Następnie przeglądamy nadesłane pomysły i decydujemy, czy zaakceptować dany projekt i umożliwić mu zbiórkę funduszy czy też nie”, napisali autorzy. Serwis tworzą cztery osoby przy współpracy z fundacją Ludzie-Innowacje-Design.

SeoStation.pl

SeoStation.pl (http://www.seostation.pl) – „SeoStation.pl zostało stworzone z myślą o posiadaczach stron www, agencjach SEO, czyli osobach, które potrzebują wygodnego i profesjonalnego narzędzia do monitorowania efektów pozycjonowania w wyszukiwarkach”, mówią twórcy. Za serwisem stoi firma Infeo, która wypuściła na rynek takie projekty jak e-korepetycje.net czy TwojFachowiec.net. Użytkownicy serwisu mają do wyboru różne plany abonamentowe. Czym projekt ma się wyróżniać? „SeoStation.pl stawia na wygodę użytkowania, której do tej pory brakowało. Spośród funkcjonalności serwisu na uwagę zasługują alerty, czyli system wczesnego ostrzegania o zdarzeniach, takich jak: znacznie spadki Site czy Link Popularity oraz możliwość regionalizacji, czyli sprawdzania efektów pozycjonowania serwisów zagranicznych w narodowych wyszukiwarkach, np. w czeskim Seznam czy w rosyjskim Yandex. Wizytówką SeoStation.pl są przejrzyste wykresy z możliwością analizy wpływu wskaźników, jak np. Link Popularity, na pozycje słów kluczowych”, informują twórcy. Piszą również, że poszukują partnerów, którzy pomogą wypromować serwis w zamian za udział w zyskach.

Od Redakcji

Zrobiło się trochę cieplej więc i serwisy jakieś lepsze (przynajmniej część z nich)? W dzisiejszym przeglądzie na uwagę zasługują z pewnością zróżnicowane koncepcyjnie i biznesowo GoBeez (podobny do opisywanego przez nas PolakPotrafi.pl) oraz SeoStation.pl. Czy odniosą sukces w dłuższej perspektywie?

Poprzednie przeglądy znaleźć można pod tym adresem.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook