Ciekawe startupy – przegląd #38

Opublikowane 27 lipca 2011, autor: Dawid Zaraziński

2

Ostatni w lipcu przegląd startupów, które zgłosiły się do nas, a których nie opisujemy w ramach dużych recenzji to projekt GTD dla firm, serwis z ciekawostkami komputerowymi, zdjęciami zza okien, historią dzieci oraz starożytnego chrześcijaństwa. Zapraszamy!

Biznes Q

BIZNES Q (http://www.biznesq.pl) – serwis, który „kataloguje projekty firmy. Zbiera w jednym miejscu ich deadline, wiadomości, pliki-załączniki i zadania do zrobienia. Zadania automatycznie trafiają do uczestników projektu. By mając wszystko spisane na liście w BIZNESQ, każdy mógł skupić się na jednym zadaniu na raz. Co ważne, BIZNESQ jest za darmo, na zawsze”. Twórcy zarabiać chcą na abonamencie za dostęp do aplikacji, choć obecnie na stronie informują o tym, że projekt jest darmowy. Serwis wyróżniać ma się wyglądem, prostotą obsługi. Wkrótce pojawić mają się aplikacje na platformy mobilne, a twórcy koncentrować chcą się chcą na pozyskiwaniu nowych klientów. Poszukiwany partner to przede wszystkim firma samodzielnie pozyskująca nowych klientów i/lub doświadczona w tworzeniu aplikacji mobilnych.

Ciekawostki komputerowe (http://ckomputery.pl) – serwis, który zawierać ma (miał?) wiadomości związane z szeroko rozumianą branżą komputerową (części, gry, oprogramowanie, internet itd.). Twórca zarabiać chce dzięki umieszczanym w serwisie reklamom. Plany na przyszłość to optymalizacja strony oraz pozyskanie wsparcia finansowego.

Za oknami

Za oknami (http://za-oknami.pl) – tworzony przez dwie osoby serwis, serwis społecznościowym, którego celem jest „stworzenie bazy widoków z okien – swoistej galerii, która umożliwi spojrzenie na Polskę z okien naszych mieszkań czy domów”. Projekt nie jest komercyjny, ale „jeżeli zdobędzie większą liczbę użytkowników wtedy reklama będzie głównym filarem dostarczającym dochód”. W przyszłości pojawić ma się informacja pogodowa. Możliwym partnerem jest „producent okien – w którego oknach wyświetlane byłby widoki”.

The Story of my baby (http://www.storymybaby.com) – „miejsce, gdzie możesz zachować historię swojego dziecka tworząc albumy ze zdjęciami, filmami, opisami każdego dnia, a także słownikiem swojego dziecka. Tym wszystkim możesz podzielić się ze swoimi przyjaciółmi”. Tworzony przez dwie osoby serwis zarabiać ma m.in. dzięki opłatom za wymianę rzeczy między użytkownikami, sprzedawaniu ramek do zdjęć, albumów, reklamie. Wyróżnikiem projektu ma być giełda wymiany rzeczy, kącik relaksu dla dzieci, możliwość edycji zdjęć np. dodawanie ramek. Przyszłość to wdrażanie dodatkowych funkcji oraz pozyskanie partnera finansowego i marketingowego.

Christianitas

The Christianitas Project (http://christianitas.tk) – niekomercyjny projekt, „jedyny w Polsce serwis o starożytnym chrześcijaństwie”, który „powstał z myślą o przybliżeniu Czytelnikowi historii starożytnego chrześcijaństwa, jego powstania oraz rozwoju na tle wydarzeń historyczno – społecznych i gospodarczych. Jest skierowana szczególnie do osób, które nigdy wcześniej nie zetknęły się na swej drodze z historią starożytnego chrześcijaństwa”. Przyszłość to przede wszystkim rozbudowa dostępnych materiałów, artykułów itp.

Od Redakcji

No cóż, wakacyjny, nieco słabszy chyba przegląd. Z naszej perspektywy najciekawiej przedstawiają się The Story of my baby oraz BIZNES Q. Mimo że serwisy te mogłyby mieć nieco lepsze nazwy to przedstawiają ciekawe koncepcje w bardzo konkurencyjnych niszach. Czy ich twórcom uda się zrealizować swoje zamierzenia?

Przypominamy, że poprzednie przeglądy znaleźć można pod tym adresem.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook