Ciekawe startupy – przegląd #36

Opublikowane 13 lipca 2011, autor: Dawid Zaraziński

0

Dla fanów drogiego franka i zarobionej dyszki, dla maniaków testów i „połączeń kolorystycznych”, dla prawdziwych rock’and’rollowców… Zapraszamy na nasz kolejny, cośrodowy, przegląd startupów, które zgłosiły się do nas, a których nie opisujemy w ramach dużych recenzji.

dychaa

dychaa.pl (http://www.dychaa.pl) – „zarabianie nigdy nie było tak proste i przyjemne”, obiecuje twórca serwisu, w którym wszystkie usługi oferowane są za 10 zł. Projekt, który wyróżniać ma się „prostotą obsługi oraz ciekawą szatą graficzną”, zarabiać ma dzięki 20 proc. prowizji od zrealizowanej usługi, „plus potencjalnie jakieś reklamy”. Twórca zapowiada organizację konkursów z nagrodami oraz przekonuje, że jest otwarty na każdą formę współpracy, „aczkolwiek najbardziej przydałby się inwestor”.

TestManiak.pl (http://testmaniak.pl) – młody serwis tworzony przez cztery osoby, które współpracują z „firmami wypożyczającymi sprzęt oraz z serwisami internetowymi użyczającymi newsy”. Projekt zarabiać ma dzięki reklamie AdSense oraz AdTaily. Wyróżnik? „Dzięki współpracy z jedną z największych światowych stron z testami telefonów – mobile-review.com – mamy zamiar zamieszczać tłumaczenia testów najnowszych telefonów, często niedostępnych jeszcze w Polsce”, zapewniają twórcy. W przyszłości pojawiać ma się większa ilość tekstów i informacji. Możliwy partner to sklep z elektroniką wypożyczający sprzęt do testów.

Rockella

Rockella (http://rockella.pl) – serwis „agreguje w jednym miejscu fanów muzyki, muzyków, właścicieli klubów, dystrybutorów sprzętu audio, scenicznego i instrumentów”. Projekt wydaje grupa Rockmedia, a zarabiać chce dzięki „reklamie, mailingom, artykułom sponsorowanym”. Serwis wyróżniać ma się „nowatorskimi cyklami felietonów (piosenka tygodnia, cover art, rockowa mapa polski)”, licznymi wywiadami z twórcami, właścicielami klubów i studiów nagrań oraz „prostotą konstrukcji i nawigacji”. W przyszłości pojawiać mają się kolejne cykle felietonów oraz program lojalnościowy.

Symulator kredytowy (http://www.symulator-kredytowy.pl) – „unikalna aplikacja internetowa, pozwalająca na elastyczne badanie kredytów hipotecznych”. Projekt tworzą dwie osoby, które chcą zarabiać dzięki „skutecznym reklamom bankowym”. Twórcy chcą zyskać „10-100 tys. użytkowników miesięcznie”. „Nie istnieje prawdopodobnie inny serwis, który pozwala tak płynnie badać wpływ wielu parametrów jednocześnie”, przekonują twórcy. Partner? „Oczekujemy na tym etapie, wsparcia marketingowego, pozwalającego dotrzeć do użytkowników zainteresowanych taką unikalną aplikacją internetową”.

BinaBella

BinaBella.com (http://pl.BinaBella.com) – tworzony przez trzy osoby projekt, który „przede wszystkim daje możliwość pokazania swoich pomysłów na ubranie, look, stylizację”. Pomagać ma również w „szybkim wynajdowaniu pomysłów na połączenia kolorystyczne”. Serwis ma zarabiać głównie na reklamie i kontach promowanych. Wyróżnik? „Jest o wiele prostszy od prowadzenia bloga modowego, a jednocześnie pozawala uzyskać opinie od doświadczonych użytkowników”. Partner? „Szukamy stylistów, fotografów, firm odzieżowych, którzy byliby zainteresowani prezentowaniem kolekcji/projektów na naszym serwisie”, informują twórcy.

Od Redakcji

W dzisiejszym przeglądzie uwagę zwraca symulator kredytowy. Miło sprawdzić na jaki wyrok skazujemy się, jeśli chcemy kupić własne em. Zwłaszcza w kontekście drożejącego szwajcarskiego franka.

Co poza tym przyciąga uwagę? Szczerze mówiąc odnosimy wrażenie, że większość prezentowanych dziś serwisów jakby zatrzymała się w pół drogi, jakby znajdowały się w ciągłej fazie beta. A może to tylko nasze wrażenia?

Przypominamy, że poprzednie przeglądy znaleźć można pod tym adresem.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook