iPiccy.com – kombajn do edycji zdjęć online

Opublikowane 06 czerwca 2011, autor: Sylwester Kozak

2

iPiccy.com – edytor zdjęć online. Może brzmi niezbyt odkrywczo, ale serwis umożliwia całkiem sporo. Czym chce przekonać użytkowników?

iPiccy to jeden z naprawdę wielu edytorów online przeznaczonych do obróbki zdjęć. Na łamach Wystartowali.pl niedawno recenzowaliśmy Fotkarium.pl, który otrzymał od nas bardzo wysoką ocenę. Oba serwisy różnią się w stosunku do siebie dość znacznie.

Zaryzykuję stwierdzenie, że iPiccy to kombajn do obróbki zdjęć. Może naprawdę wiele i – co ważne – potrafi nie tylko nakładać filtry, ale również umożliwia wykorzystanie prostych narzędzi do rysowania takich jak ołówek czy gumka z zastosowaniem wyboru kształtów do rysowania. Dla zdecydowanej większości użytkowników więcej opcji nie trzeba.

Do serwisu iPiccy na pewno warto zajrzeć, choćby po to, aby zobaczyć co potrafią już aplikacje online. Serwis pozwala na zapis grafiki w postaci .jpg., .png, .bmp i .tiff.

O modelu biznesowym trudno pisać, ponieważ autorzy obecnie nie proponują żadnych dodatkowych płatnych opcji, nie chwalą się również współpracą z innymi podmiotami, które wykorzystywałyby tego rodzaju aplikację.

Galeria

Szansa do zainspirowania polskich startupów

Idealnym partnerem biznesowym wydaje się być laboratorium wywołujące zdjęcia. Współpraca z takimi podmiotami na pewno byłaby korzystna dla obu stron – z jednej strony użytkownicy pozyskaliby ciekawe narzędzie do edycji swoich zdjęć, z drugiej twórcy mogliby spokojnie rozwijać swój produkt.

Stworzenie tego typu aplikacji na pewno nie jest proste, jednak mając szansę na podjęcie współpracy z podmiotem zewnętrznym może warto? W sytuacji gdy aplikacja byłaby skierowana tylko do klientów indywidualnych pozyskanie środków przez autorów byłoby z pewnością trudne.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook