Ciekawe startupy – przegląd #32

Opublikowane 15 czerwca 2011, autor: Dawid Zaraziński

8

32 przegląd startupów, które które zgłosiły się do nas, a których nie opisujemy w ramach dużych recenzji. Przedstawiamy dziś projekt pomocny firmom, użytkownikom serwisów aukcyjnych, fotograficzny, rekrutacyjny oraz dla dbających o figurę. Zapraszamy!

WyszukajMi

WyszukajMi (http://wyszukajmi.pl) – tworzony przez spółkę Kanko Group we współpracy z ITStream serwis, którego ideą jest „możliwość wyszukiwania online, za pomocą jednej wyszukiwarki, aukcji z kilku najpopularniejszych serwisów aukcyjnych w Polsce”. Projekt zarabiać ma dzięki reklamie oraz programom partnerskim z serwisami aukcyjnymi. Wyróżnikami serwisu mają być zaawansowane opcje wyszukiwania aukcji oraz dodatkowe opcje takie jak powiadomienia e-mail o nowych aukcjach, listy obserwowanych licytacji, zapamiętywanie historii przeglądania aukcji.

Yellowtask (http://yellowtask.com) – „celem serwisu jest stworzenie nowych możliwości nawiązywania kontaktów w sferze prywatnej i biznesowej, ułatwienie wspólnej pracy oraz wymiana informacji osób związanych ze sobą”. Serwis umożliwia dzielenie się zdjęciami, dokumentami, plikami w obrębie grup o dowolnej tematyce, zarządzanie czasem oraz dostęp do rozszerzających podstawowe możliwości aplikacji. Projekt zarabiać ma na reklamie oraz płatnych usługach dodatkowych. Do serwisu dołączony ma zostać interfejs API.

Recruit Coders

Recruit Coders (http://recruitcoders.com) – serwis „umożliwi Ci znalezienie najlepszej pracy w branży IT. Wybierz funkcję Buduj profil i następnie Potwierdź kwalifikacje, a będziesz mieć możliwość przedstawienia swojej wiedzy, doświadczenia i umiejętności szerokiej gamie firm poszukujących pracowników. W zakładce Sprawdź umiejętności możesz automatycznie sprawdzić niektóre ze swoich umiejętności. Zdobywanie coraz wyższych poziomów w danych dziedzinach zwiększa twoją atrakcyjność w oczach firm poszukujących pracowników”. Do obsługi serwisu została powołana spółka, której właścicielami są: Sphere Research Labs, Yellow Group oraz Eurolinks.

vision360.pl (http://vision360.pl) – serwis oferujący wykonywanie fotograficznych panoram 360 oraz wirtualnych spacerów. Projekt zarabiać ma więc na płatnych usługach i tworzy go jedna osoba. Przyszłość to głównie rozszerzanie portfolio oraz dodawanie „wielu nie-zarobkowych panoram z bardzo ciekawych miejsc z całego świata”.

Dietevo.pl

Dietevo.pl (http://www.dietevo.pl) – twórcy projektu zapowiadają „rewolucję w planowaniu diety”. Tworzony przez 10 osób serwis, finansowany przez firmę ITSS, świadczy płatne i darmowe usługi związane z odchudzaniem i planowaniem diety. Wyróżnikiem projektu ma być „ograniczona ilość obsługiwanych użytkowników z racji indywidualnego charakteru obsługi płatnych klientów”.

Od Redakcji

Dzisiejszy przegląd to zróżnicowane jakościowo projekty. Który podobał Wam się najbardziej? Nasze typy to Recruit Coders oraz WyszukajMi. Podobają nam się pomysły, które stoją za tymi realizacjami i sposób ich wykonania.

Przypominamy, że poprzednie przeglądy znaleźć można pod tym adresem.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook