Ciekawe startupy – przegląd #31

Opublikowane 08 czerwca 2011, autor: Dawid Zaraziński

0

W 31 przeglądzie serwisów, które które zgłosiły się do nas, a których nie opisujemy w ramach dużych recenzji pojawiają się startupy: chroniące wzrok, rapowo-hip-hopowe, ogłoszeniowe, grupowo zakupowe i zakupowo-dziecięce. Zapraszamy!

Protect Your VisionProtect Your Vision

Protect Your Vision (http://protectyourvision.org) – aplikacja online dla osób spędzających wiele godzin przy ekranie komputera. Jej zadaniem jest ochrona wzroku przed „Syndromem Widzenia Komputerowego (CVS – Computer Vison Syndrome) oraz zminimalizowaniem jego negatywnych skutków”. „Aplikacja została bardzo pozytywnie oceniona przez wiele zagranicznych portali”, chwalą jej twórcy, którzy informują jednocześnie, że pracują nad modelem biznesowym, który ma być wdrażany „w zależności od popularności serwisu”. Może opierać się na reklamie firm farmaceutycznych i okulistycznych, nawiązanie współpracy sponsorskiej i objęcia patronatu nad serwisem lub wersji desktopowej aplikacji do pobrania za niewielką opłatą.

Rap UP (http://www.rap-up.pl) – serwis bliźniaczy do projektu Próbownia.pl, ale „zorientowany na HH/Rap”. Jego wyróżnikiem ma być silna społeczność, która współtworzyć ma projekt. Serwis zarabiać ma dzięki reklamom.

Frupi.plFrupi.pl

Frupi.pl (http://frupi.pl) – serwis zakupów grupowych, który wystartował 28 lutego. Wyróżnikiem projektu ma być nieszablonowy wygląd (serwis prowadzony jest przez liska), wyszczególnienie odrębnych kategorii, kategoria Dla Firm (oferty dla klienta biznesowego),  program lojalnościowy „Nagrody za spryt” (użytkownik wykupując oferty otrzymuje punkty, które będzie mógł wymienić na nagrody). Projekt utrzymywać ma się z prowizji od sprzedanych ofert.

UsmiechDziecka.pl (http://www.usmiechdziecka.pl) – sklep internetowy z zabawkami i artykułami dla dzieci prowadzony przez firmę ShopBenefit. Wyróżnikiem serwisu ma być „intuicyjny interfejs użytkownika, duży nacisk na obecność na Facebooku, duża ilość produktów od polskich producentów”. W przyszłości pojawić mają się również kolejne sklepy.

cJobs.plcJobs.pl

cJobs.pl (http://cjobs.pl) – serwis z ofertami pracy dla specjalistów IT. Wyróżnikiem na tle podobnych serwisów mają być m.in. możliwość publikowania ofert za darmo, przejrzyste kategorie, możliwość zamieszczenia i znalezienia ofert pracy na Kontrakt (Kontrakty to oferty na czas określony, często na potrzeby projektu), podawanie wynagrodzenia przy ofertach. Projekt zarabiać ma na płatnym wyróżnianiu ofert.

Od Redakcji

W kolejnym przeglądzie prezentujemy zróżnicowane serwisy. Zdecydowanie wyróżnia się Protect Your Vision, projekt ciekawy i dobrze opisany w zgłoszeniu (co ma dla nas znaczenie!). A może któryś przypadł Wam szczególnie do gustu?

Przypominamy, że poprzednie przeglądy znaleźć można pod tym adresem.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook