Ciekawe startupy – przegląd #30

Opublikowane 01 czerwca 2011, autor: Dawid Zaraziński

0

Jupi! 30 przegląd startupów, które które zgłosiły się do nas, a których nie opisujemy w ramach dużych recenzji oznacza 150 wspomnianych przez nas serwisów! A dziś projekty usuwające dane, wymieniające się ruchem, muzyczne, przechowujące linki oraz obsługujące płatności. Zapraszamy!

UsuńDane.pl

UsuńDane.pl (http://www.usundane.pl) – serwis oferujący płatne usługi usunięcia numerów telefonicznych z bazy nadawców konkursowych SMS-ów, loterii itp. Dla „98 proc. numerów to kwota 80 gr brutto”. Funkcjonalność serwisu sprowadza się do usunięcia numeru telefonu komórkowego klienta z bazy wskazanego nadawcy SMS z tak zwanych numerów skróconych. „W chwili obecnej w bazie posiadamy przeszło 1100 numerów skróconych zidentyfikowanych nadawców”, informują twórcy projektu. Chcą do końca 2012 roku przeprowadzić 100 tys. transakcji.

DoLoop (http://doloop.pl) – to darmowy system wymiany ruchu w sieci, „dzięki któremu można dwukrotnie zwiększyć liczbę odwiedzających naszą stronę internetową”. Żeby zacząć odbierać „ekstra traffic należy zarejestrować się w serwisie doloop.pl, wygenerować widgeta i umieścić go w dowolnym miejscu na stronie”. Kliknięcia w umieszczone w nim teksty są zapisywane, a „system dba o to aby każdy dostawał więcej kliknięć niż sam wysyła”. Serwis tworzą dwie osoby. Ich projekt wyróżniać ma się na tle konkurencji ponieważ „istniejące serwisy w tej tematyce nie wyglądają dobrze”.

grajkowie.pl

grajkowie.pl (http://grajkowie.pl) – uruchomiony z końcem stycznia serwis, który umożliwia prezentowanie i wyszukiwanie muzyków. Projekt tworzą cztery osoby, które zarabiać chcą na mało inwazyjnej reklamie, płatnych usługach dla muzyków/zespołów (większy, bardziej atrakcyjny i konfigurowalny profil), przygotowano również ofertę dla impresariatów i bardzo znanych muzyków, agencji muzycznych. „Wyróżniamy się zdecydowanie lepszą prezentacją muzyków/zespołów muzycznych – i na tym się skupiamy. To ich prezentacja jest dla nas najważniejsza – zależy nam na jak najlepszym zaprezentowaniu odwiedzającym profilu muzyka, jego twórczości”, przekonują twórcy serwisu. Planują organizowanie przeglądów muzycznych artystów z grajkowie.pl, poszukują również partnerów – studia nagraniowe, organizatorzy koncertów, występów.

Dziel-linki (http://dziel-linki.pl) – stworzony przez dwie osoby serwis, który zarabiać ma na reklamie, ale jego głównym celem jest pokazanie „możliwości technologiczne platformy ASP MVC 3”. „Samo podejście do tematu jest nowością. Brakowało mi miejsca w sieci w którym będę mógł przechowywać odnośniki do ulubionych witryn, notatki tekstowe oraz będzie mi przypominać o ważnych datach. Ponieważ pracuję na kilku komputerach potrzebowałem serwisu, który umożliwi mi synchronizację i współdzielenie tych danych. Ważnym aspektem było też możliwość szybkiego wyszukania potrzebnych informacji”, opowiada o historii projektu jego twórca.

platnosci-online.pl

platnosci-online.pl (http://platnosci-online.pl) – serwis, który „umożliwia realizację zakupów w serwisach internetowych w sposób szybki i bezpieczny”. Obsługuje bankowe płatności online, Premium SMS oraz kartami płatniczymi. Projekt wyróżniać ma przede wszystkim prostota współpracy z partnerami. Twórcy „kierują się ideą zero formalności. Oznacza to brak konieczności przesyłania sterty dokumentów aby rozpocząć współpracę. Aby mieć aktywne konto, potrzebny jest tylko adres e-mail. Jako pierwsi w Polsce oferują automatyczną obsługę faktur. E-faktury są wystawiane partnerom za usługi serwisu jak i klientom sklepów za zakupione towary”. Serwis udostępnia także generator kodu PHP, a w przyszłości chce wprowadzić kolejne kanały płatności (Pay Per Call). Twórcy poszukują partnerów. Mogą nimi być osoby i firmy działające na rynku e-commerce, sprzedawcy, producenci oprogramowania, usługodawcy internetowi.

Od Redakcji

30 przegląd i dopiero się rozkręcamy! Gratulujemy sobie i dziękujemy Wam za wszystko zgłoszone projekty. Najbardziej cieszy, że jest ich tak dużo – pokazujecie tym samym, że duch w narodzie nie ginie! Że macie mnóstwo pomysłów i nie boicie się ich realizować. Tak trzymać!

A poprzednie przeglądy znaleźć można pod tym adresem.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook