Buffer – buforowanie wpisów na Twitterze

Opublikowane 13 czerwca 2011, autor: Sylwester Kozak

0

Twitter wciąż zyskuje na popularności, również w Polsce. Wydaje się, że obecnie nie chce się skupiać na zarabianiu, co wykorzystują serwisy oferujące usługi dodatkowe. Jednym z nich jest buffer pozwalający na dodawanie ciekawych linków do specjalnego “bufora”.

Sam pomysł jest bardzo prosty – nie mając wiele czasu na zamieszczanie wpisów pozwalamy aplikacji aby robiła to za nas. Gdy tylko znajdziemy ciekawy link, dodajemy go do specjalnego bufora. I teraz jest najciekawsza część – wpis upubliczni się o określonej przez nas godzinie.

Godziny publikacji definiujemy na stałe w ustawieniach. Warto podkreślić tutaj, że wiele z istniejących rozwiązań pozwala na planowanie dat i godzin naszych wpisów, jednak za każdym razem musimy to robić dla każdego wpisu osobno. Taki system publikacji uchroni nas przed “zalaniem” czytelników naszymi wpisami. Proste, prawda?

buffer jest dostępny w modelu freemium, od konta darmowego do płatnego 30 dolarów miesięcznie. Różnice dotyczą głównie ilości trzymanych w buforze wpisów.

Buffer rozwiązuje konkretny problem, jest czytelny w tym przekazie i dobrze wykonany. Polecamy!

Galeria

Szansa zainspirowania polskich startupów

Blip.pl, jak się wydaje, przespał dość istotny etap rozwoju mikroblogów. Pokazał jednak, że wielu programistów potrafi bez problemu stworzyć usługi dodatkowe dla popularnego serwisu. Czy w przypadku Twittera może być podobnie? Z pewnością, z tą jednak różnicą, że możemy stworzyć rozwiązanie globalne. Jedynym problemem pozostaje tylko uruchomienie usług premium przez samego Twittera. Wiele wskazuje na to, że na takie rozwiązania jeszcze poczekamy.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook