Webdoc – pomiędzy słowem a obrazem w stylu 2.0

Opublikowane 30 maja 2011, autor: Sylwester Kozak

0

WordPress to za dużo, tumblr za mało? Chcesz dzielić się filmami i zdjęciami? Dzięki webdoc.com możesz stworzyć bardzo nietypową stronę. Zapraszamy do recenzji.

Webdoc.com to aplikacja pozwalająca na…. no właśnie, na co? Z serwisami, które wchodzą w nowy obszar często jest ten problem, że trudno zdefiniować do czego służą. Posługujemy się znanymi kalkami i każdy nowy projekt próbujemy umiejscowić gdzieś między znanymi nam serwisami.

Można napisać, że webdoc.com to serwis pośredni między tumblr, a about.me. Sposób dzielenia treści jest zbliżony do tumblr, natomiast koncepcja ich tworzenia bliższa jest do sposobu z jakim mamy do czynienia w serwisie “wizytówkowym”.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, który przybliży – mamy nadzieję – koncepcję serwisu.

Można powiedzieć, że każdy nasz wpis jest małym dziełem, gdzie osobno wybieramy elementy z których chcemy skorzystać. Dostępnych jest obecnie 19 – od możliwości dodania mapy (np. przy zaproszeniu znajomych na jakieś wydarzenie), przez galerie do różnego rodzaju ocen. Dodatkowo mamy możliwość wyboru czcionek, tła i kolorystyki. Co ciekawe – mimo tak wielu opcji tworzenie jednej strony zajmuje naprawdę niewiele czasu. Całość jest naprawdę dobrze przemyślana, a co najciekawsze – podana w bardzo atrakcyjnej wizualnie oprawie.

Galeria

Szansa zainspirowania polskich startupów

Nie będę ukrywać, że dla mnie serwis jest po prostu świetny! Jedyny problem jaki z nim mam to znalezienie materiałów do publikacji w tym serwisie 😉

Obecnie na rynku mamy właściwie dwa rodzaje serwisów “blogowych” – te duże jak WordPress czy Blogger i te mniejsze, jak np. tumblr. Sposób prezentacji treści w nich właściwie jest zbliżony i przeznaczony raczej dla publikacji tekstowych. Webdoc będzie chciał raczej przekonać użytkowników dzielących się zdjęciami czy materiałami z Youtube – tak więc jeśli lubisz pisać to webdoc nie jest dla ciebie.

Czy jest tutaj miejsce dla naszych startupów? Obecnie trudno powiedzieć, na pewno serwis tego typu jest dla użytkowników nieco ambitniejszych, którzy są w stanie poświęcić kilka minut na oprawę graficzną swojego wpisu. Będziemy się przyglądać rozwojowi projektu.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook