Ciekawe startupy – przegląd #29

Opublikowane 25 maja 2011, autor: Dawid Zaraziński

11

Koniec maja, sesja, egzaminy… Dlatego w dzisiejszym przeglądzie startupów, które które zgłosiły się do nas, a których nie opisujemy w ramach dużych recenzji znalazły się dwa projekty edukacyjne. Dodatkowo serwis aukcyjny, pocztówkowy oraz dla fanów sudoku. Zapraszamy!

ZdamToMat

ZdamToMat.pl (http://www.zdamtomat.pl) – projekt powstał w ramach działalności agencji interaktywnej Digital Sunset. Ma to być „generator ściąg”, którego zadaniem jest „ułatwienie uczniom i studentom nauki” dzięki samemu procesowi przygotowywania ściąg. Serwis zarabiać powinien na sprzedaży miejsca reklamowego – „zarówno sieciom reklamowym, bezpośrednio klientom końcowym jak i na reklamach Adsense”. Planowane jest również udostępnienie bardziej rozbudowanego generatora ściąg (np. z edytorem równań itp.). Tego typu, rozszerzone funkcjonalności dostępne będą dla użytkowników Premium (płatne konta). W przyszłości pojawić ma się również narzędzie OCR do skanowania szkolnych notatek oraz terminarz egzaminów.

zdrapcene.pl (http://www.zdrapcene.pl) – serwis aukcyjny „polegający na obniżaniu ceny za pomocą zakupionych zdrapań”, które można kupić „transferem pieniędzy” lub SMS-em. Projekt tworzy ok. osiem osób oraz „niezliczona liczba freelancerów-wspieraczy”. Serwis wystartował 30 stycznia i na tle konkurencji ma wyróżniać się przede wszystkim możliwością zmniejszania cen. Prezentowana jest również oferta dnia, która wyróżnia się znaczną wartością zdrapania. A co w przyszłości? „Przewidujemy połączenie portalu z serwisami społecznościowymi (rejestracja przez Facebook, glosowanie przez Facebook)”, mówią twórcy. Partnerami serwisu mogą być wszyscy producenci sprzedawanych produktów, a także każda „instytucja, która popiera bezpośrednią komunikację użytkownika z portalem”.

MojeSudoku

MojeSudoku.pl (http://mojesudoku.pl) – „największa w Polsce ilość plansz [sudoku], bardzo zróżnicowanych pod względem poziomu” trudności. Twórca serwisu chce zarabiać dzięki reklamom oraz organizacji zawodów sudoku. W przyszłości zorganizowane mają być turnieje w Krakowie i Warszawie.

academio.pl (http://academio.pl) – projekt służący do zintegrowanego zarządzania kołem naukowym lub grupą studencką, który pomagać ma również maturzystom w znalezieniu odpowiednich dla siebie studiów za pomocą m.in. wyszukiwarki po przedmiotach maturalnych. Nad projektem pracują trzy osoby, które chcą zarabiać na opłatach pobieranych od uczelni za wyróżnienie uczelni w wyszukiwarce studiów, kontach kół naukowych (mające własnego CMSa, 7 GB powierzchni dyskowej, możliwość dzielenia się swoim dorobkiem) oraz kontach dla pracowników. „Za jakiś czas chcemy wprowadzić opłaty za szybki transfer plików z serwera do użytkownika (po wyczerpaniu darmowego)”, dodają twórcy. Informują też, że chcą być obecni na uczelniach wyższych oraz szukają partnerów – głównie uczelni wyższych oraz serwisów dla maturzystów.

HelloKartki

HelloKartki.pl (http://hellokartki.pl) – „serwis nawiązuje do tradycyjnej lecz zanikającej w Polsce wysyłki kartek okolicznościowych z jednym uproszczeniem tzn. nie trzeba wychodzić z domu i biegać w poszukiwaniu ciekawej kartki oraz wystawać na poczcie w celu zakupienia znaczka pocztowego”. Projekt wyróżniać ma się jakością druku kartek, możliwościami ich edycji oraz szybkim czasem dostarczenia przesyłki. Koszt wysłania kartki do kraju zaczyna się od 5 zł, a do innych krajów – od 6 zł.

Dzisiejszy przegląd można zaliczyć do tych ciekawszych. Projekty przedstawiają interesująco, choć czasem nieco kontrowersyjne pomysły. Czy któryś spodobał Wam się szczególnie?

Przypominamy, że poprzednie przeglądy znaleźć można pod tym adresem.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook