Ciekawe startupy – przegląd #28

Opublikowane 11 maja 2011, autor: Dawid Zaraziński

3

Dwudziesty ósmy przegląd projektów, które które zgłosiły się do nas, a których nie opisujemy w ramach dużych recenzji to serwisy wspomagające sprzedaż i zakupy w portalach aukcyjnych, dobór modnych ciuchów oraz rozwijanie zainteresowań wokół sportów motorowych. Zapraszamy!

podmlotkiem.pl (http://www.podmlotkiem.pl) – tworzony przez jedną osobę (przy współpracy z firmą tracepoint.pl) projekt, który umożliwia „kompleksowe zarządzanie sprzedażą na allegro.pl”. Wśród wyróżników autor wymienia m.in. „promowanie wystawionych przedmiotów na swoich aukcjach tzw. Panele Allegro” wraz z statystykami czy „miejsce na zdjęcia/grafiki do aukcji”. Projekt zarabia na pakietach abonamentowych. Plany na przyszłość to przede wszystkim wdrożenie magazynu produktów, API firm kurierskich UPS i DHL umożliwiające wystawiane listów przewozowych, prezentowanie kupującym aktualnego stanu przesyłki, modułu śledzenia konkurencji oraz newslettera.

ManyAtOnce (http://pl.manyatonce.com/) – „jedyna usługa która w jednym miejscu pozwala przeszukać wszystkie serwisy ebaya zadając zapytanie po polsku (i w innych językach obsługiwanych przez Google Tłumacz)”. Projekt tworzony przez jedną osobę zarabiać ma dzięki sieci afiliacyjnej eBay Partner Network. W przyszłości pojawić ma się tłumaczenie serwisu na język niemiecki.

RallyCafe.pl (www.rallycafe.pl) – pierwszy w Polsce system społecznościowo-informacyjny o sportach motorowych”. Projekt tworzony przez dwie osoby, które chcą zarabiać dzięki „reklamom targetowanych opartym na danych ze społeczności”. „RallyCafe to przede wszystkim wirtualne miejsce spotkań, zaczerpnięcia informacji i wymiany poglądów na tematy związane ze sportami samochodowymi. Chcemy w tym jednym miejscu połączyć ściśle ze sobą kibiców, zawodników i organizatorów”, mówią twórcy projektu. Przygotowywane są obecnie warunki współpracy z automobilklubami, które dostać mają swoje oficjalne wirtualne profile. „Docelowo – w ciągu najbliższych trzech miesięcy chcemy włączyć do projektu większość polskich automobilklubów i klubów. Każdy z nich dostanie zupełnie nieodpłatnie do dyspozycji mocno rozbudowane narzędzia komunikacji z zawodnikami i kibicami. Będzie ono umożliwiać między innymi dodawanie i komentowanie zdjęć i filmów wideo, prowadzenie własnego newslettera, tworzenie dyskusji na prywatnym forum, czy też informowanie o organizowanych przez siebie wydarzeniach”, informują twórcy.

Za1klik.pl (http://www.za1klik.pl) – głównym źródłem dochodu serwisu są wykupione przez użytkowników Kliki, wirtualna waluta dająca prawo do uczestnictwa i przebijania (zbijania) cen. „Na aukcjach Za1klik.pl cena wywoławcza jest zawsze znacznie niższa (o około 80-90%) niż rynkowa cena danego produktu, a każde kliknięcie uczestników na licytacji obniża (sic!) o odpowiednią wartość cenę produktu, aż do 1 zł”. Projekt tworzony jest przez 10 osób, zatrudnionych w firmie E-Commerce Solutions. Obecnie odwiedzając stronę można przeczytać taki komunikat: „Informujemy, iż w tej chwili przeprowadzamy prace restrukturyzacyjne związane z przejęciem portalu www.za1klik.pl przez inny portal typu „All Pay” działający na rynkach zagranicznych”.

FasLook (http://www.faslook.pl) – „na polskim rynku nie ma podobnego serwisu, nie ma możliwości stworzenia własnego zestawu ubrań i podzielenia się nim z innymi”. Dzięki „wysokiej specjalizacji” wyświetlane w nim reklamy, które są głównym źródłem dochodu projektu, „nie są odbierane jako element niepożądany, lecz jako wartościowe źródło informacji”. Serwis tworzą cztery osoby „z małą pomocą trójki przyjaciół”. W przyszłości planowane jest wprowadzenie możliwości sprzedaży własnych produktów (dla sklepów internetowych – dany produkt na wyłączność) oraz sklepu.

Dziś kolejne zestawienie startupów, które zgłosiły się do nas z prośbą o recenzję. Aż trzy z nich opierają się na aukcjach internetowych – choć każdy z innej strony. Dodatkowo „społecznościówka” dla fanów sportów motorowych oraz projekt związany z modą – dla mnie osobiście tematycznie bardzo odległy. Czy któryś spodobał Wam się szczególnie? A może któryś szczególnie nie?

Pamiętajcie, że poprzednie przeglądy znaleźć można pod tym adresem.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook