Ciekawe startupy – przegląd #27

Opublikowane 04 maja 2011, autor: Dawid Zaraziński

1

Pomajówkowy przegląd startupów, które które zgłosiły się do nas, a którymi nie zajmujemy się w ramach dużych recenzji. Dziś serwis holenderski, tropiący, usługowy, wyszukujący oraz piłkarski. Zapraszamy!

znajdz-prace.nl

znajdz-prace.nl (http://www.znajdz-prace.nl) – serwis przygotowany dla Polaków mieszkających w Holandii oraz dla tych, którzy chcą znaleźć w tym kraju pracę. Projekt tworzony jest przez „kilka osób” i ma zarabiać dzięki reklamie, ogłoszeniom premium, wpisom do katalogu firm, mailingom oraz artykułom sponsorowanym. Serwis wyróżniać ma się dostępnością „wszystkich użytecznych informacji na jednej stronie”, są tu: wiadomości, artykuły, forum, ogłoszenia, katalog, nauka języka, kursy walut, pogoda.

tropmy.net (http://www.tropmy.net) – „innowacyjne narzędzie umożliwiające monitorowanie zachowania użytkowników na stronach internetowych”. Serwis tworzy pięć osób, które zarabiać chcą „na usłudze sprzedawanej w kilku pakietach (w różnych cenach)”. Wśród konkurencji projekt wyróżniać ma „narzędzie mousemowe – autorskie oraz ogólna dostępność usługi”. „Większość narzędzi tego typu jest droga i wykorzystywana przez specjalistów, którzy są bardzo drodzy”, mówią twórcy projektu. Wśród planów na przyszłość wymieniają rozwijanie usługi na rynkach anglojęzycznych.

finallo.pl

Finallo.pl (http://finallo.pl) – tworzony przez sześć osób (pracowników Agencji Reklamowej adStone) projekt, który ma być „narzędziem zwiększającym efektywność biznesu”. Projekt „bazuje na założeniu, że zamieszczane na stronie usługi są ofertami, których okres wykonania dobiega końca, a rozwiązaniem, które odróżnia produkt od innych tej kategorii, jest możliwość zastosowania tak zwanych stopni cenowych, pozwalających zwiększać lub zmniejszać cenę usługi w czasie”. Serwis zarabiać ma na sprzedaży powierzchni reklamowej oraz na prowizji za zakup oferty (3 proc. wartości). Najbliższa przyszłość to realizacja konkursów dla użytkowników. „Poszukujemy partnerów, którzy zechcieliby wykorzystać narzędzia Finallo.pl do działań promocyjnych oraz do zamieszczenia ofert świadczonych usług. Jesteśmy otwarci na przedstawicieli każdej branży. Partnerom gwarantujemy założenie konta na preferencyjnych warunkach, przy wsparciu funkcjonalności VIP Konta”, informują twórcy.

Dood.pl (http://dood.pl) – „wyszukiwarka ciekawych miejsc i usług”. Nad serwisem („po godzinach”) pracuje sześciu studentów, a projekt związany jest z firmą Lemonet. Twórcy zarabiać chcą na „płatnych usługach reklamowych dla firm znajdujących się w bazie”. Projekt wyróżniać ma przede wszystkim „młody ambitny zespół, który podchodzi do zadania z pasją”. Co ciekawe, w ramach projektu powstała już praca licencjacka na ekonomii, praca magisterska (aplikacja iPhone na informatyce), a w drodze są dwie kolejne magisterki (dot. wyszukiwarki na matematyce i aplikacja na android na informatyce). Twórcy poszukują serwisów, które „prezentują u siebie w jakiś sposób ciekawe miejsca, ale nie są wyszukiwarkami/agregatorami opinii. Chodzi mi tutaj np. o portale z wydarzeniami, albo serwisy dotyczące miast”.

U21.pl

U21.pl (http://www.u21.pl) – serwis prezentujący aktualności i młodzieżowej piłce nożnej, artykuły pomocne młodym piłkarzom oraz trenerom. „Prowadzimy ponad pół tysiąca lig młodzieżowych z różnych klas rozgrywkowych, od juniora starszego do orlika, a nawet żaka”, informują twórcy projektu. Na tle serwisów, które prezentują zbliżone informacje, projekt wyróżniać ma się holistycznym podejściem: informuje, przedstawia CV piłkarzy, pozwala tworzyć strony o lidze czy turnieju itp. Twórcy „myślą nad modelem freemium, abonamentowym, sprzedaży pojedynczych usług i reklamie”. Czy szukają partnera? „Odpowiemy tak: czekamy, aż odpowiednie organizacje i instytucje odkryją, że jesteśmy dla nich przyszłym przyjacielem”, mówią nam.

Prezentowaliśmy dziś bardzo zróżnicowane serwisy: od projektów czysto informacyjnych po te, które mają do zaoferowania konkretne, specjalistyczne usługi. Czy któryś przypadł Wam szczególnie do gustu?

Przypominamy, że poprzednie przeglądy znaleźć można pod tym adresem.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook