zapd.com – strona internetowa w wersji “instant”

Opublikowane 04 kwietnia 2011, autor: Sylwester Kozak

0

Serwisy mikroblogowe cieszą się rosnącą popularnością. W tym kierunku podąża również serwis zapd.com – oferuje stworzenie prostej, ładnej strony internetowej i agreguje na niej krótkie informacje, głównie zdjęcia. Czy to wystarczy aby odnieść sukces? Zapraszamy do recenzji.

Zapd.com pozwala na ma stworzenie “błyskawicznej” strony internetowej z wykorzystaniem tylko telefonu. Po kilku chwilach od zainstalowania aplikacji możemy cieszyć się swoją stroną w domenie zapd.com wykorzystującą wybrany przez nas szablon. Obecnie w bazie zapd.com jest ich 20, jednak autorzy niebawem mają dodać dodatkowe wzory, również w wersji premium. Co ważne, nasza strona optymalizowana jest zarówno dla urządzeń mobilnych jak i tradycyjnych przeglądarek.

Co prawda zapd.com służy głównie prezentowaniu zdjęć, mamy jednak możliwość zamieszczenia także krótkich notek tekstowych czy linków. Dedykowana aplikacja do tworzenia i wysyłania zdjęć obecnie jest dostępna za darmo tylko dla iPhone’a. Nie wiadomo niestety czy w przyszłości pojawią się wersje dla innych systemów operacyjnych.

Autorzy oferują integrację naszej strony z Facebookiem i Twitterem. Czy coś więcej? Właściwie nie, jednak to w zupełności wystarcza, żeby taki projekt znalazł swoje miejsce w sieci. Z jednej strony jest podobny do aplikacji Instagr.am, którą opisywaliśmy niedawno, z drugiej zaś idzie krok dalej i oferuje możliwość stworzenia własnej strony. Szukając odpowiednika na rynku wydaje się, że najbliżej jest mu do serwisu tumblr.

Galeria

Czy uda się autorom odnieść sukces na rynku? Zapytaliśmy o to Justynę Staszewską, specjalistę ds. marketingu i PR w spółce Greenmedia – partnera serwisu wystartowali.pl.

Fani iPhone’ów mogą cieszyć się kolejną aplikacją, która otwiera im drogę do wirtualnej aktywności. Internetowa wizytówka, prosta strona www lub fotoblog – to wszystko powstać może szybko, bez dostępu do komputera, za sprawą podręcznego iPhone’a oraz aplikacji Zapd. Przyglądając się pomysłowi z bliska na myśl przychodzi wielka kariera WordPressa. Choć to dopiero początek drogi dla Zapd, a aplikacja posiada na tę chwilę dość ograniczone możliwości, jej model biznesowy opiera się na obiecującej koncepcji. Szablony premium oraz inne płatne funkcjonalności, wdrażane z czasem, mają spory potencjał i dają start-upowi realne szanse na sukces. Wszystko jednak zależy od ich jakości oraz śmiałego wejścia na rynek.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook