Ciekawe startupy – przegląd #26

Opublikowane 27 kwietnia 2011, autor: Dawid Zaraziński

0

Przedstawiamy poświąteczny i przedmajówkowy przegląd startupów, które zgłosiły się do nas, a którymi nie zajmujemy się w ramach dużych recenzji. Dziś serwisy mapowy, wędkarski, konkursowy, wyszukujący oraz wyceniający. Zapraszamy!

Maperia

Maperia (http://www.maperia.pl) – założeniem serwisu jest stworzenie narzędzia lokalizacyjnego informującego o tym, co dzieje się i znajduje w okolicy. Informacje zawarte w serwisie w dużej części są budowane na podstawie opinii społeczności, jej udziale i aktywności. Projekt tworzony jest głównie przez dwie osoby, które aktualnie chcą zarabiać dzięki reklamie, ale mają kilka pomysłów, które chcą wdrożyć w przyszłości – obecnie jest na to jednak za wcześnie. Wkrótce pojawić mają się aplikacje mobilne – w pierwszej kolejności dla systemu Android, później także iOS. Twórcy informują, że poszukują „partnera strategicznego o dużym potencjale mediowym. Może to być partner branżowy jak i pokrewny z którym współpraca mogłaby się zazębić na różnych płaszczyznach”.

Mapa Wędkarska (http://mapa-wedkarska.pl) – serwis ma być „kompletną mapą wędkarską Polski”. Projekt tworzy jedna osoba, która chce zarabiać dzięki reklamie, współpracy z łowiskami wyróżnionymi na mapie oraz integracji ze sklepami wędkarskimi (programy partnerskie). Twórca przekonuje, że zaletami jego pomysłu jest prostota, potencjał oraz jego pasja. Szuka również pomocy doświadczonych przedsiębiorców. „Poszukuję rad i pomysłów, jak szybko osiągnąć wyznaczony cel: zbudowanie kompletnej i wartościowej mapy wędkarskiej polskich łowisk”, informuje.

Zdobywcy Nagród

Zdobywcy Nagród (http://zdobywcy-nagrod.pl/) – istniejący w obecnej formie od listopada 2010 roku portal ma zarabiać na: produkcie reklamowym skierowanym do firm, które chcą promować się wśród klientów indywidualnych (promocja poprzez konkursy – aukcje reklamowe), reklamie oraz usługach dodatkowych (np. badania ankietowe). Projekt tworzony jest przez sześć osób. Na tle konkurencji wyróżniać ma się tym, że jest darmowy, prezentuje ciekawe konkursy oraz faktem, że administratorkami portalu są kobiety. „Szukamy innych portali informacyjnych, które chciałyby udostępniać nam treść i ich artykuły w zamian za promocję ich portalu”, informują twórcy.

Solu.pl (http://solu.pl) – polska wyszukiwarka produktów, która „porównuje produkty w trybie instant, przeszukuje bazę sklepów oraz serwisów aukcyjnych, a następnie wyświetla je domyślnie posortowane według cen”. Twórca projektu chce zarabiać dzięki reklamie. Z zapowiadanych nowości: dodanie nowych sklepów do bazy oraz rozbudowa filtrowania o ceny oraz miasto. Serwis poszukuje wsparcia marketingowego – „jestem programistą i doświadczenie w PR mam na poziomie zerowym”, zdradza twórca.

Softime

Softime (http://softime.pl) – serwis, który umożliwia wystawienie oraz przekazanie klientowi wycen. „Podobne serwisy służą do wystawiania faktur i nie dają możliwości prezentacji wyceny klientowi. Dodatkowo Softime będzie bezpłatny niezależnie od ilości wycen, płatne będą tylko dodatkowe usługi”, zachwala twórca. Projekt zarabiać ma dzięki reklamie kontekstowej, a w przyszłości – dzięki kontom premium, zapewniającym dodatkowe usługi takie jak tworzenie ofert, system rejestracji sprzedaży, statystyki zarobków. Twórca poszukuje partnera, „serwisu biznesowego z możliwością barteru reklamy”.

Trzeba przyznać, że to jeden z lepszych przeglądów do tej pory. Każdy z wyżej wymienionych projektów przedstawia ciekawy pomysł i zwykle – interesujący model biznesowy. Który spodobał Wam się najbardziej?

Poprzednie przeglądy znaleźć można pod tym adresem.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook