Ciekawe startupy – przegląd #23

Opublikowane 31 marca 2011, autor: Dawid Zaraziński

0

Tradycyjnie już zapraszamy do przeglądu startupów. Dziś prezentujemy projekty wieczorowy, polonijny, kawalerski, konkursowy i zakupowy. Serdecznie zapraszamy!

zaplanujwieczor.pl

zaplanujwieczor.pl (http://zaplanujwieczor.pl) – serwis umożliwiający łatwe i efektywne tworzenie zaproszeń na różnego rodzaju spotkania lub imprezy. Tworzony przez jedną osobę projekt wystartował pod koniec listopada ubiegłego roku i zarabiać ma na sprzedaży płatnych tematów zaproszeń (wykonywanych na zamówienie) oraz promocji imprez (reklama). W przyszłości dojść może do tego także „projektowanie drukowanie oraz rozsyłanie zaproszeń jako dodatek poza wirtualnym zaproszeniem”. Twórca informuje, że chętnie nawiąże współpracę w zakresie „know-how oraz jakiegoś kapitału na marketing i wsparcie od strony programistycznej”.

Polskie Leeds (http://polskieleeds.co.uk) – serwis przeznaczony dla Polonii w brytyjskim mieście Leeds. Projekt tworzy jedna osoba, która informuje nas, że zarabiać ma z reklamy – banerów oraz płatnych ogłoszeń. Planuje pozyskać 200 użytkowników dziennie. Serwis poszukuje również „studentów potrafiących pisać dobre artykuły na temat Polonii, osoby od PR”.

kawaler24

kawaler24 (http://kawaler24.pl) – „jesteśmy tu, aby zaopatrzyć podobnych nam miłośników kawalerskiego życia w niezbędne w codziennym życiu drobiazgi”, informują twórcy serwisu. Projekt zarabiać ma na sprzedaży towarów dla mężczyzn znajdujących się w sklepie „ze szczególnym uwzględnieniem abonamentów na wybrane towary”. W późniejszym okresie także na reklamie na stronie oraz „w przesyłkach do klientów”. Serwis  jest aktualnie „główną gałęzią działalności spółki Topaz”. Twórcy planują uzyskać 200 tys. odsłon miesięcznie. „Były już próby wprowadzenia na polski rynek abonamentów na podstawowe towary użytkowe (np. skarpety), jednak żadna z nich nie skupiała się na grupie docelowej, która coś takiego doceni. W naszej opinii są to mężczyźni, single w wieku od 24-34 lat, mieszkający w dużych miastach”, opisują projekt jego twórcy.

Konkurson (http://konkurson.pl) – „dla wielu młodych ludzi praca copywritera to wymarzony zawód. Często jednak jedyną możliwość sprawdzenia się w tej profesji dają im konkursy na hasła reklamowe organizowane w ramach promocji konsumenckich. Niestety zazwyczaj tego typu konkursy wymagają od uczestników dokonania zakupu lub nawet kilku zakupów”, opowiada twórca serwisu. W opisywanym projekcie „co kilka dni startuje nowy konkurs. Sponsorami nagród są firmy i instytucje publiczne”. Udział w konkursach jest bezpłatny. Serwis ma zarabiać na organizacji konkursów dla firm (sponsorów) oraz reklamie AdSense. W przyszłości twórca chce pozyskać nowych sponsorów, naprawić pojawiające się błędy oraz organizować więcej konkursów w tym samym czasie. Poszukuje również inwestora branżowego.

Klub Zniżek

Klub Zniżek (www.klubznizek.pl) – serwis zakupów grupowych, którego na tle konkurencji wyróżniać ma lokalny charakter (Trójmiasto). Projekt zarabia na prowizji ofert związanych z gastronomią, zdrowiem, urodą, rekreacją, sportem, turystyką, rozrywką. Twórcy informują, że nawiążą współpracę z potencjalnymi partnerami takimi jak ośrodki SPA czy restauracje.

Dzisiejszy przegląd to bardziej zróżnicowane projekty niż ostatnio. Zastanawiamy się jednak czy wszystkie z powyższych startupów przemyślały dobrze swoją strategię biznesową?… I jeszcze jedno zwraca uwagę – wyróżniają się nazwami. Czy któryś szczególnie Wam się spodobał?

Poprzednie przeglądy znaleźć można pod tym adresem.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook