Ciekawe startupy – przegląd #21

Opublikowane 16 marca 2011, autor: Dawid Zaraziński

0

Zaczynamy nową dziesiątkę zgłoszonych do nas startupów, którymi nie zajmujemy się w ramach dużych recenzji. Dziś serwisy monitorująco-promocyjny, webdesignerowy, kontaktowy, dokumentowy oraz motoryzacyjny. Serdecznie zapraszamy!

okazjum.pl

Okazjum.pl (http://www.okazjum.pl) – serwis monitorujący promocje i specjalne oferty w ponad 25 tys. placówek handlowych z około 1000 miejscowości na terenie Polski. „Wyróżnia nas lokalny charakter serwisu – sieci handlowe często proponują odmienne promocje w różnych miastach czy częściach kraju, dlatego w Okazjum.pl użytkownik wybiera miasto, w którym robi zakupy i przegląda tylko te promocje i okazje, które obowiązują w wybranej miejscowości” – informują twórcy projektu. Serwis zarabia na bannerach oraz ofertach promowanych (dla każdego województwa i kategorii z osobna) oraz szczegółowych raportach dotyczących odbioru materiałów promocyjnych przez użytkowników (ich klientami są sieci handlowe).

WebDarmo.pl (http://webdarmo.pl) – tworzony przez jedną osobę serwis, który wystartował na przełomie października i listopada ub.r. Jego celem jest „prezentowanie naprawdę wartościowych materiałów dla webmasterów oraz webdesignerów takich jak tutoriale, darmowe grafiki, czcionki lub szablony”. Projekt zarabiać ma dzięki reklamie i programom partnerskim. Twórca chce by jego serwis odwiedzało ok. 2 tys. osób dziennie.

inlevel

inlevel (http://www.inlevel.com) – serwis pozwalający „wynajdywać oprogramowanie biznesowe i nawiązywać kontakty z jego producentami osobom, które nie są specjalistami IT, ale posługują się choć w minimalnym stopniu językiem biznesowym”. Projekt tworzony jest przez spółkę inlevel i ma zarabiać na płatnych usługach.

Moje Dokumenty (http://mojedokumenty.pl) – serwis, który „służy do przesyłania dużych plików oraz ułatwienia pracy grupowej. Dużych to znaczy takich, które są zbyt duże aby wysłać je jako załącznik w emailu, czyli o wielkości kilkudziesięciu czy kilkuset MB. Maksymalna wielkość pliku ograniczona jest jedynie ilością wolnego miejsca na koncie”. Projekt tworzony jest przez jedną osobę, która chce zarabiać na udostępnianiu płatnych kont i liczy na pozyskanie kilku tysięcy użytkowników w Polsce. Planowane jest również „otwarcie podobnego serwisu na rynki anglojęzyczne (pod inną domeną raczej)”. Na tle konkurencji serwis wyróżniać chce się: brakiem ograniczenia na wielkość pojedynczego pliku, funkcją „grupy”, która pozwala na łatwe udostępnianie plików dla grupy osób, możliwością wysyłania statusów i brakiem reklam.

Motomapa

Motomapa (http://motomapa.net) – wyszukiwarka firm i usług motoryzacyjnych – salonów, komisów, serwisów, warsztatów, szkół jazdy, blacharzy, lakierników. Serwis tworzony przez trzy osoby, który zarabiać ma na sprzedaży kont premium, „tzn. podstrona dla firmy motoryzacyjnej z dodatkowymi usługami typu CRM, profesjonalne SEO dla podstrony itp.”.

To na dziś tyle. Jak Wam się podobały prezentowane projekty?

Przypominamy o dobrej radzie dla wszystkich, którzy zgłaszają do nas swoje serwisy: poświęćcie trochę czasu i wypełnijcie dobrze formularz zgłoszeniowy. Nie gwarantuje to tego, że będziemy Wasz projekt opisywać w dużej recenzji, ale z pewnością będzie ułatwieniem dla nas i plusem dla Was.

Przypominamy także, że poprzednie przeglądy znaleźć można pod tym adresem.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook