Ciekawe startupy – przegląd #20

Opublikowane 09 marca 2011, autor: Dawid Zaraziński

4

Zapraszamy do lektury dwudziestego już przeglądu startów prezentującego serwisy, które wypełniły nasz formularz, a którymi nie zajmujemy się w ramach dużych recenzji. Dziś projekty turystyczny, teatralny, fotograficzny, zrzutowo-ekranowy oraz ekogadżetowy. Zapraszamy!

tylko teatr

tylko teatr (http://tylkoteatr.com) – teatr w internecie w modelu VOD. Serwis zarabiać ma na reklamie teatrów oraz płatnym abonamencie, który dawać ma dostęp do nowych przedstawień tuż po ich premierze i do pełnego archiwum. Twórcy chcą również pozyskiwać dotacje na swoją działalności. W przyszłości pojawić ma się więcej spektakli, podstron z trailerami oraz baza danych. Udostępniony ma także zostać lepszy odtwarzacz i napisy w czterech językach (polski, angielski, rosyjski i esperanto). Twórcy szukają parterów – przede wszystkim teatrów oraz tłumaczy.

Zdjęcia 360 (http://www.zdjecia-360.pl) – studio fotograficzne, które ma być „zupełnie nowatorskim, unikalnym przedsięwzięciem” zarabiającym na płatnych usługach: wykonywaniu animacji 3D i 360 stopni w technologii flash.

ScreenShooter

ScreenShooter (http://screenshooter.net) – program do tworzenia zrzutów ekranu „i szybkiego wysyłania ich do sieci” – „jedyny polski [projekt] tego typu”. Twórca serwisu poszukuje parterów, chce bowiem utrzymywać się z reklam. Program ScreenShooter jest dostępny na wolnej licencji GPL.

Portal Turystyczny TuTurysta (http://tuturysta.com) – działający od października serwis turystyczny, który „posiada szereg systemów analityczno-statystycznych, dzięki czemu jest dostosowany do użytkownika”. Głównym wyróżnikiem projektu mają być pisane teksty, „których w żadnym innym portalu osoba nie znajdzie”. Serwis ma utrzymywać się z reklam w treściach. Twórca projektu poszukuje sponsorów do konkursów, w których nagrodami byłyby przewodniki lub vouchery.

ecogadget.pl

Ecogadget.pl (http://ecogadget.pl) – sklep internetowy, którego „oferta skierowana jest do tych, którzy cenią sobie komfort posiadania źródła energii w każdej sytuacji”. Serwis tworzony przez trzy osoby, które przekonują, że sprzedaż systematycznie rośnie, rośnie również „poziom świadomości na temat energii odnawialnej”. Ich projekt ma być pierwszym tego typu, w którym „zebrano akcesoria z rozwijającej się branży ekogadżetów”.

Miło nam prezentować dwudziesty już przegląd startupów. Oznacza to, że w samym tylko przeglądzie pokazaliśmy Wam 100 serwisów! A że wymieniamy projekty zgłoszone w październiku-listopadzie – następna setka jest tylko kwestią kolejnych dwudziestu przeglądów 🙂

Jak podobają Wam się prezentowane dziś projekty?

Przypominamy, że poprzednie przeglądy znaleźć można pod tym adresem.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook