Shakespeak.com – interaktywne ankiety w PowerPoint

Opublikowane 28 lutego 2011, autor: Sylwester Kozak

0

Głosowanie podczas prowadzenia prezentacji w PowerPoint? Czy jest to tylko wzbogacenie funkcjonalności programu czy też pomysł na biznes? Zapraszamy do recenzji.

Shakespeak.com oferuje rozszerzenie standardowej funkcjonalności PowerPointa i umożliwia dodanie modułu ankiet do prezentacji. Użytkownicy, którzy otrzymają dane dostępowe mogą oddać głos w ankiecie przygotownej przez prezentera. Wyniki sondażu widoczne są bezpośrednio w prezentacji.

Produkt na pewno ciekawy i niszowy. Grupa osób mająca potrzebę skorzystania z tego typu funkcjonalności wydaje się jednak dość ograniczona. Dziwi mnie więc, że strona główna nie przekonuje zupełnie do skorzystania z produktu – nie podaje chociażby przykładowych ankiet, które możemy wykorzystać. Mamy więc produkt, ale jego zastosowania powinniśmy się sami domyśleć.

Jak shakespeak.com działa w praktyce? Jego twórcy przygotowali krótki film.

Produkt jest oferowany w modelu darmowym oraz płatnym. Różnice dotyczą głównie ilości uczestników głosowania i ważności sesji.

Szansa zainspirowania polskich startupów

Produkt skierowany jest do bardzo wąskiej grupy docelowej. Czy jest szasna na podobny produkt stworzony przez polski startup? Jeśli tak to powinien on być skierowany na rynek globalny. Czy produkt może odnieść sukces? Trudno powiedzieć. W mojej opinii jest to wątpliwe.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook