Pen.io – strona WWW? prościej nie można

Opublikowane 14 lutego 2011, autor: Sylwester Kozak

3

Potrzebujesz szybko zrobić stronę, która będzie zawierać tylko tekst, ale będzie również estetyczna? Sprawdź pen.io – proste narzędzie do tworzenia pojedynczych stron.

Kluczem pen.io jest prostota. Tworzenie strony wygląda następująco:

  1. Wybierz adres strony jako poddomenę pen.io (np. wystartowali.pen.io)
  2. Ustaw hasło do edycji strony.
  3. Zmień tytuł oraz samą treść.

Te trzy proste kroki pozwalają na stworzenie prostej strony. Niestety nie ma możliwości dodania grafik na serwer, można je umieścić tylko poprzez znaczniki HTML (img src=””). Aktualizacja – funkcję dodawania obrazków (poprzez przeciągnij i upuść) dodano 11 lutego, według twórców jest to faza alfa i nie działa we wszystkich przeglądarkach.

Co natomiast z biznesem? Według Google w bazie pen.io znajduje się ponad 30 stron – niewiele, jednak wydaje się, że projekt niebawem może mieć znacznie więcej użytkowników. Dlaczego? Bo spełnia swoje zadanie w sposób wystarczający.

Jestem zwolennikiem zasady KISS, czyli Keep It Stupid Simple Keep it simple, Stupid! Zasada ta idealnie wpasowuje się w ten projekt. Żadnych wodotrysków – tylko strona z tekstem. Z czasem pewnie autorzy w końcu ugną się pod presją użytkowników i będą dodawać nowe funkcje, które zmienią produkt.

Galeria

Szansa zainspirowania polskich startupów

Mamy serwis pokazywarka.pl ze znacznie większymi możliwościami edycyjnymi i komentarzami pod naszą stroną– można wręcz napisać, że cel ten sam, a wymienione produkty zupełnie inne. Pokazywarka niestety mnie nie przekonuje – także za sprawą dominacji Ariala…

Czy więc jest miejsce na pen.io na naszym rynku? Produkt jest bardzo niskokosztowy – nie potrzeba do niego wielu serwerów, w etapie początkowym wydaje się wręcz, że hosting będzie wystarczający. Można spróbować stworzyć taki projekt jako dodatkowe zajęcie – kto wie czy nie będzie niebawem głównym źródłem dochodów?

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook