Formsly.com – automagiczna zakładka kontaktowa

Opublikowane 03 stycznia 2011, autor: Sylwester Kozak

0

Decydując się na stworzenie strony w internecie firmy często decydują się na współpracę z agencjami mającymi doświadczenie w ich przygotowywaniu. Niektórzy wybierają samodzielne przygotowywanie strony. Dla tej drugiej grupy przeznaczony jest projekt Formsly.com.

Czy jest Formsly.com?

Formsly.com to aplikacja online służąca do stworzenia tylko jednego elementu na stronie – zakładki “kontakt”. Wyróżnia się jednak atrakcyjnym wykonaniem. Autorzy umożliwiają wykorzystanie serwisów społecznościowych, map (z drogą dojazdu), formularzy kontaktowych i podaniem godzin pracy.

O serwisie zrobiło się nieco głośniej pod koniec grudnia, kiedy wszedł w otwartą fazę beta. Wzmianki o nim pojawiły się m.in. na KillerStartups.com czy TechTipsGeek.

Aplikacja obecnie jest dostępna w dwóch wariantach – darmowym i płatnym (11,95 dol. miesięcznie). Pakiet darmowy zapewnia właściwie tylko dodanie podstawowych informacji takich jak adres i mapy, droga dojazdu, e-mail do jednego oddziału. Pakiet płatny umożliwia dodatkowo m.in.: dostęp do Google Street View, wyświetlanie informacji z profili społecznościowych, większe możliwości dostosowania zakładki czy wyświetlanie godzin pracy. W obu pakietach otrzymujemy również dostęp do statystyk wyświetleń naszego formularza.

Dla kogo?

Szczerze mówiąc dość trudno mi wyobrazić sobie klienta korzystającego z płatnej wersji serwisu. Zgoda, zakładka kontakt jest istotna – to jej zawartość może decydować o tym, czy zdobędziemy nowego klienta. Koszt roczny korzystania z Formsly.com to około 140 dolarów – dużo. Przyznaję, ładnie wygląda tak przygotowany formularz. Jednak jeśli moją stronę przygotowuje firma zewnętrzna to może będzie w stanie przygotować zbliżony lub w pełni zgodny kolorystycznie z istniejącą stroną? Jeśli zaś sam robię stronę, to zebranie kilku skryptów (Google Maps, Twitter) w jednym miejscu też nie powinno być wielkim problemem.

Galeria

Szansa zainspirowania polskich startupów

Serwis wykonany jest estetycznie, jednak nie oferuje nic ciekawego czy nowego. Chyba jednak nasi startupowcy nie mają czego szukać w tym pomyśle. Trudno mówić tutaj nawet o modyfikacji samego produktu, pomysł jednak chyba zostanie zapomniany po kilku miesiącach.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook