Ciekawe startupy – przegląd #16

Opublikowane 26 stycznia 2011, autor: Dawid Zaraziński

3

Ostatni w styczniu przegląd ciekawych startupów, które zgłosiły się do nas za pośrednictwem naszego formularza. Prezentujemy dziś wszystko-mający-serwis-społecznościowy, zakupowy, finansowy, prawo-jazdowy oraz poznaniowy. Miłej lektury!


sumos.pl

Sumos.pl (http://sumos.pl) – agregator ofert zakupów grupowych, który został do nas zgłoszony pod nazwą Grupowo.info. Właścicielem serwisu jest Krzysztof Gorzelak, projekt powstał we współpracy z firmą Kompserwer. Ma to być porównywarka ofert grupowych, która zarabiać ma w przyszłości na modelu zbliżonym do używanego obecnie w innych porównywarkach. W przyszłości pojawić ma się możliwość filtrowania ofert czy ustawienie mailowego powiadamiania.

System rezerwacji godzin jazd (http://www.sa-as.pl/system-rezerwacji-godzin-jazd) – projekt, którego odbiorcami mają być ośrodki szkolenia kierowców. Zarabiać ma na opłatach licencyjnych. Jak przekonuje jego twórca, w Polsce nie ma podobnego serwisu, który wspomagałby rezerwacje godzin przez kursantów w ośrodkach szkolenia. Do działającego panelu administracyjnego można „podpiąć system CMS – dzięki któremu w banalny sposób można rozszerzyć usługę rezerwacji godzin jazd o zarządzanie treścią: strony, aktualności itp.”.

znam-cie.pl

Znam-Cie (http://www.znam-cie.pl) – „projekt internetowy mający na celu zacieśniać relacje ze świata rzeczywistego w internecie. Serwis umożliwia sprawdzenie skąd znamy daną osobę, informuje czy i gdzie spotkamy naszych znajomych jutro. Sugeruje również kogo możemy znać. Zacieśnianie realizacji miedzy użytkownikami odbywa się m.in. w lokalizacjach do których są przypisani, miejscach które odwiedzają. Dzięki temu możemy dowiedzieć się np. kto chodzi do naszego ulubionego pubu, szkoły czy też pracy oraz kogo mijamy na co dzień. Możemy dyskutować i wymieniać się poglądami z osobami które spotykamy w rzeczywistości”. Projekt zarabiać ma reklamie oraz lokalizacjach sponsorowanych.

Jefe.pl (http://www.jefe.pl) – „portal prezentacji internautów”, tworzony przez jedną osobę serwis, który „wyróżnia się tym, że jest wszystko w nim”. Zarabiać ma poprzez płatności SMS za dodatkowe funkcje oraz na reklamie.

kontomierz.pl

Kontomierz.pl (http://kontomierz.pl) – aplikacja umożliwiająca zarządzanie finansami osobistymi. Tworzony przez siedem osób projekt wykorzystujący środki unijne ma zarabiać na reklamie i płatnych usługach. Od konkurencji ma różnić się automatyzacją procesu importu historii transakcji, „automatyzacją kategoryzacji” oraz dodatkowymi funkcjami: dodawaniem wydatków z SMS, dostępnością dedykowanej aplikacji dla systemu iOS czy obsługą funduszy inwestycyjnych.

Kolejna dawka serwisów – bardzo różnych pod względem pomysłu i jakości wykonania. Mamy wrażenie, że niektóre nie wychodzą poza etap dobrych chęci… Dajcie znać w komentarzach czy któryś przypadł Wam do gustu.

Poprzednie przeglądy znaleźć można pod tym adresem.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook